Poduszka ekologiczna

Każdy, kto kiedykolwiek borykał się z problemami ze snem i szukał rozwiązania, prędzej czy później spotkał się z określeniem – higiena snu. Jest to jeden z najważniejszych aspektów związanych z odpowiedniej jakości odpoczynkiem, który przekłada się również na codzienne funkcjonowanie.

Co zrobić, by poprawić jakość snu?

  • ogranicz światło niebieskie (telefon, laptop) przed snem
  • wywietrz sypialnię
  • nie przegrzewaj sypialni
  • nie jedz ciężkostrawnych kolacji
  • nie pij alkoholu i kawy przed snem
  • nie pal papierosów przed snem
  • używaj odpowiedniej poduszki, najlepiej ekologicznej: https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/

Dobrze dobrana poduszka i pościel

Odpowiednia poduszka i pościel są niezwykle istotne dla właściwego nocnego odpoczynku. Trudno sobie wyobrazić głęboki sen i miłą pobudkę, gdy jesteśmy otoczeni sztucznymi lub nieprzyjemnymi w dotyku materiałami, jest nam zbyt gorąco lub głowa nie układa się na poduszce tak, jak powinna. Najlepsza pościel to ta wykonana z materiałów naturalnych takich jak len lub bawełna, taka która nie podrażnia skóry, jest przyjemna i oddychająca. Najważniejsze jest jednak to, co mamy pod głową. Poduszka ekologiczna odpowiednio się układa, nie powodując porannych problemów z karkiem czy całym kręgosłupem.

Poduszka ekologiczna

Wypełnienie poduszki, które jest pochodzenia naturalnego to znany od dawna sposób na sen dający pełnię relaksu, dzięki takiemu rozwiązaniu odczuwamy większy spokój i mamy lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Łuska gryki i gorczyca dzięki swoim właściwościom sprawią, że poduszka  dopasowuje się do kształtu głowy, ma to bezpośrednie przełożenie na komfort i jakość snu. Taka poduszka nie nagrzewa się ani nie pochłania wilgoci, dzięki czemu nie tylko śpi się na niej przyjemniej, ale też nie mają szansy rozwinąć się w niej niepożądane bakterie. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre dla alergików i osób cierpiących na bezsenność. Wiele osób potwierdza, że odkąd śpi na poduszce ekologicznej czuje się dużo lepiej, zauważa zmniejszenie odczuwania bólów mięśniowych i stawowych. Dodatkowym atutem takich poduszek może być umieszczenie w wypełnieniu naturalnych ziół sprzyjających dobremu wypoczynkowi, na przykład lawendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here