Jakie oprawy sufitowe LED do łazienki wybrać

Odpowiednie oświetlenie w łazience jest kluczowe. Musimy wybrać lampy, które z jednej strony będą wystarczająco wodoodporne, żeby poradzić sobie z typową łazienkową wilgocią, a z drugiej wytworzą wystarczająco światła, żebyśmy widzieli się dokładnie podczas nakładania makijażu, czy golenia. Jakie oprawy sufitowe LED będą najlepsze do łazienki?

Oświetlenie punktowe

W łazienkach zazwyczaj znajdziemy tylko jedno małe okno, a więc niemal całe oświetlenie musimy stworzyć sztucznie. Warto zdecydować się tutaj na oświetlenie punktowe, nad lustrem i na suficie. Takie oprawy LED będą nie tylko praktyczne, ale też sprawią, że nasza łazienka będzie wyglądać nowocześnie i czysto. Najlepiej będą wyglądać małe lampy wbudowane w sufit, kwadratowe lub okrągłe. Jeśli nasza łazienka jest nieco większa, możemy też zdecydować się na kinkiety, które dadzą dużo więcej światła.

Najlepsze źródło światła do łazienki

To, jakie światło wybierzemy do łazienki w dużej mierze powinno zależeć od jej wystroju. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się taśmy LED. Tego rodzaju oświetlenie pozwala na zmianę jego barwy, dzięki czemu możemy budować unikalny klimat w pomieszczeniu. Co więcej, jeśli odpowiednio je zabudujemy, elektryka będzie zupełnie niezauważalna, co nada pomieszczeniu czystego, nowoczesnego wyglądu. Takie lampy nie zakłócają linii sufitu, jednocześnie dając wystarczająco światła, żeby oświetlić całe pomieszczenie.

Podobnie będą działać też wpuszczane oprawy sufitowe LED, które możemy obracać w różnych kierunkach, dzięki czemu można zmieniać nasilenie światła w wybranych punktach. Przez zakupem warto jednak zwrócić uwagę na to, czy dany produkt ma taką funkcję.

Nie tylko źródło światła

Łazienka musi być dobrze oświetlona, ale okazuje się, że nie tylko źródło światła będzie miało na to wpływ. Bardzo ważny jest tutaj też wybór odpowiednich kafelków, które będą odbijać światło. Jeśli zdecydujemy się na ciemne płytki w łazience, musimy pamiętać o tym, że koniecznym będzie montaż większej ilości źródeł światła. Jeśli nie jesteśmy na to przygotowani, lepiej postawić na jasne, najlepiej białe kafelki.

Kolor żarówki będzie miał również ogromne znaczenie w odpowiednim oświetleniu naszej łazienki. O ile w sypialni, czy salonie możemy postawić na miękkie, żółte światło, w łazience dużo lepiej sprawdzi się białe. Tego rodzaju żarówki sprawią, że kolory będą oddane tak wiernie, jak to możliwe. Będzie to bardzo istotne w przypadku, kiedy chcemy robić makijaż w łazience. Warto tutaj zwrócić uwagę na Ra żarówki, które powinno wynosić przynajmniej 80.

Słowem podsumowania

Odpowiednie światło w łazience będzie miał ogromne znaczenie dla komfortu używania tego pomieszczenia. Warto zastanowić się zanim wybierzemy lampy, bo nie tylko estetyka będzie tutaj istotna. Powinniśmy zadbać o odpowiednią dystrybucję światła oraz o jego kolor. Biorąc pod uwagę te czynniki, będziemy mieć pewność, że oświetlenie naszej łazienki nie będzie sprawiać nam najmniejszych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here