Jak zablokować reklamy.

Internet to ogromne narzędzie, za pomocą którego możemy uzyskać odpowiedź na każde pytanie, znaleźć każdą informację, posłuchać ulubionej muzyki, zrobić zakupy, czy zagrać w grę internetową.
Z internetu korzystają teraz dosłownie wszyscy, od dzieci po dorosłych. Każda grupa wiekowa ma inne potrzeby, inne oczekiwania i odwiedza inne strony internetowe. Dlatego różnorodność witryn jest naprawdę ogromna.

Podczas korzystania z internetu, często napotykamy się na szereg reklam, które zaśmiecają obraz strony. Wyskakują one znienacka na czytaną przez nas treść, a ich wyłączenie niejednokrotnie sprawia nam dużo trudności. Z jednej strony, występowanie ich jest jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ właściciel danej strony internetowej dzięki reklamom ma niezłe źródło dochodu, lecz dla użytkownika jest to duże utrudnienie, które niejednokrotnie doprowadza do irytacji.

Jak zablokować reklamy?
Metod na blokadę występujących na stronach internetowych reklam jest wiele. Lecz najbardziej popularną i skuteczną metodą jest zainstalowanie programu AdBlock. Działa on na większości przeglądarek internetowych, takich jak Google Chrome, czy Firefox.

Jeśli korzystamy z przeglądarki Google Chrome i chcemy pozbyć się denerwujących reklam, należy kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki. Następnie wybieramy zakładkę Więcej narzędzi, a potem kolejną o nazwie Rozszerzenia. Tam zobaczymy wszystkie rozszerzenia, jakie występują na naszym komputerze.
Następnie zjeżdżamy myszką w dół i na samym dole klikamy w ikonę Więcej rozszerzeń. Przeniesie nas to do wyszukiwarki aplikacji.
Tam wpisujemy nazwę programu, z którego chcemy skorzystać, czyli AdBlock i ją popieramy.
Ostatnim już krokiem jest instalacja pobranego pliku.
Po spełnieniu tych wszystkich kroków, możemy cieszyć się korzystaniem ze stron internetowych bez zbędnych reklam.

Podobnie postępujemy w przypadku korzystania z przeglądarki Firefox.
Tam również klikamy w prawy górny róg, gdzie mamy listę opcji. Z listy tej wybieramy Narzędzia, które występują z ikoną klucza.
Następnie wybieramy zakładkę Pobierz więcej narzędzi, gdzie wpisujemy nazwę programu, z którego chcemy skorzystać. Wersja szukanego programu dla przeglądarki Firefox nazywa się AdBlock Plus. Dalsze postępowanie jest identyczne jak w poprzednim przykładzie. Czyli pobieramy i instalujemy wtyczkę.
Po wykonaniu tych czynności możemy w pełni cieszyć się korzystaniem ze stron internetowych, bez obaw, że wyskoczy nam jakaś reklama.

Istnieją również strony, które wymagają od nas zgody na wyświetlenie reklam. W przeciwnym razie korzystanie z nich jest niemożliwe. W tym przypadku należy z funkcjach programu AdBlock zrobić wyjątek dla tej strony. Dzięki temu program będzie blokował reklamy na innych stronach, a na tej nie. W konsekwencji mimo wyskakujących reklam będziemy mogli w pełni korzystać z informacji zawartych na danej witrynie internetowej.

AdBlock to jeden z przykładów programów, które służą blokadzie reklam wyświetlanych na stronach internetowych. Lecz jest on bardzo popularny i prosty w obsłudze. Dzięki wspomnianej blokadzie, możemy w pełni czerpać wiedzę z informacji zawartych na stronach bez obawy, że coś zakłóci nasz odbiór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here