Usługi hostingowe

Zasadnicza różnica, jaka jest pomiędzy sklepem internetowym a sklepem stacjonarnym to miejsce. W sklepie internetowym zakupów dokonujemy za pośrednictwem strony internetowej sklepu. Strona ta musi działać bez jakiegokolwiek zarzutu, musi być wręcz perfekcyjna – a to zależy od serwera. Jaki więc hosting pod sklep internetowy wybrać, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania ?
Mamy do wyboru wiele różnych rodzajów hostingu – stanowiące pewne miejsce dla sklepu internetowego. W ofercie wielu różnych firm hostingowych znajdują się hostingi współdzielone, serwery VPS oraz serwery dedykowane. Często na rynku oferowane są również innowacyjne rozwiązania hybrydowe, czy też serwery zarządzane przez konkretną firmę hostingową.
Każde z tych rozwiązań ma swoje złe, jak i dobre strony. Zły wybór może skutkować wolniejszym ładowaniem się strony. Doskonale wiemy, jak duża część z nas szybko opuszcza stronę, kiedy ładuje się ona dłużej niż jakieś 3 – 5 sekund.
W najmniej oczekiwanych momentach sklep internetowy może w ogóle nie być dostępny, nie ładować się, co spowoduje niemożność dokonania jakichkolwiek zakupów. Jak wiadomo nie od dziś -przestój w działaniu sklepu generuje straty. Należy się więc przed tym zabezpieczyć i przemyśleć jaki hosting pod sklep internetowy wybrać, nie mogąc zapominać również o tym, że sklep internetowy jest dużo większym obciążeniem dla serwera niż strona firmowa lub blog.
Jak wiadomo wszystkim – nasz sklep internetowy musi mieć również swój adres. Firmy hostingowe zajmują się sprzedażą takich adresów. Są to tak zwane domeny. To na domenach zarabiają najwięcej dzięki wysokim marżom. Zakup domeny to nie wszystko. Musimy pamiętać o regularnym przedłużaniu jej nazwy i o opłatach z tym związanych. Najsprytniejsi sprzedawcy na rynku oferują duże i częste promocje dla nowych adresów, niestety okazuje się często, że ich przedłużanie kosztuje nas potem duże pieniądze.
Następnym punktem, który jest bardzo ważny, jest fakt, że każdy sklep internetowy przetwarza prywatne dane klientów, które nie mogą się z niego w żaden sposób wydostać, aby nie wpaść w niepowołane ręce. W związku z tym ogromne znaczenie ma szyfrowana transmisja między serwerem a internautą. Takie szyfrowanie powstaje dzięki zastosowaniu certyfikatu, który również potwierdza autentyczność strony internetowej. Jest to następny element, na którego cenę warto zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, ponieważ i w tym przypadku firmy prześcigające się w ofercie stosują przeróżne marże.
Musimy również wiedzieć o tym, że na hostingu trzymamy także pocztę e-mail. Wraz z rozwojem sklepu internetowego, wiadomości zacznie nam przybywać, nasz hosting musi być więc odpowiednio pojemny.
Przedstawiony powyżej artykuł ma na celu przybliżyć pojęcie czym jest , hosting dla sklepu internetowego. Mam nadzieję, że choć kilka wątpliwości zostało rozwianych, pod względem niby oczywistym, a jak się czasem okazuje — bardzo niezrozumiałym w wielu przypadkach. Zachęcam do lektury. Artykuł napisany jest prostym językiem, aby każdy zrozumiał jego sens.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here