Przygotuj swój własny zestaw ratunkowy na awaryjne sytuacje

Stabilność jest dla każdego z nas bardzo ważna, jednak trudno o nią w obecnych czasach. Przekonujemy się, że sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia czy działania wojenne są niestety realne. Coraz częściej myślimy o zabezpieczeniu siebie oraz najbliższych na wypadek sytuacji kryzysowych. Co możemy zrobić? Przygotować własny zestaw ratunkowy, który okaże się praktycznym rozwiązaniem nie tylko w skrajnych przypadkach, ale chociażby podczas przerw w dostawie prądu czy klęsk żywiołowych.

Sprawdź, na co warto znaleźć miejsce w samodzielnie przygotowanym zestawie ratunkowym.

Latarka i zapasowe baterie

Latarkę w domu powinien mieć każdy z nas. Przydaje się wtedy, gdy zabraknie prądu i będziemy musieli poruszać się po zaciemnionych pomieszczeniach, ale i po to, by wymienić korki, gdy dojdzie do awarii w skrzynce elektrycznej. Latarka jest przydatna w samochodzie, a nawet na wycieczce. To również akcesorium, z którego skorzystamy w wielu innych sytuacjach, nawet tych ekstremalnych.

Do wyboru mamy latarki w różnych rozmiarach, mniejsze i większe, słabsze i mocniejsze, a nawet z dodatkowymi funkcjonalnościami, np. ładowarką solarną. Niezależnie od wybranego modelu dobrze jest również mieć obok zapas baterii. To one zapewniają sprawne działanie większości latarek, ale i przydają się do pracy innych urządzeń akumulatorowych.

Koc termiczny – na wycieczce, w samochodzie i nie tylko

W podręcznym, samodzielnie przygotowanym zestawie ratunkowym warto znaleźć miejsce na koc termiczny, który można zakupić na stronie https://karaluch.com.pl/. Nazywany również folią termiczną przydaje się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim zabezpiecza przed przegrzaniem bądź wychłodzeniem organizmu. Powinien być obowiązkowym elementem naszego wyposażenia, gdy wybieramy się na wycieczkę, szczególnie oddając się wyprawom ekstremalnym.

Dobrze jest mieć go nawet w samochodzie, bo awarie zdarzają się w najmniej spodziewanych i odpowiednich momentach, folią termiczną można zaś się trochę ogrzać np. w zimie, gdy trzeba będzie czekać na pomoc drogową. Akcesorium to przyda się w wielu niespodziewanych sytuacjach.

Podręczna apteczka

Normy określają, co powinno się znaleźć w apteczce samochodowej. Na co dzień jednak nie korzystamy z niej, w domu zaś mamy leki i opatrunki na różne okazje. Stwórzmy zatem odrębną apteczkę, podręczną, zabieraną ze sobą na wycieczkę czy jakikolwiek wyjazd. Taką, która będzie zawsze pod ręką, łatwo ją odnajdziemy w kryzysowych czy awaryjnych sytuacjach, kiedy to będzie się liczył czas.

Co umieścić w takiej apteczce? Trochę opatrunków czy plastrów, leki, które zażywamy na stałe, ale i te przydatne w trakcie infekcji, np. przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Pozostałe medykamenty dobrze jest dostosować do tego, w jakie miejsca najczęściej się wybieramy i z jakimi problemami zwykle mamy do czynienia, być może jesteśmy alergikami lub trudno znosimy ukąszenia komarów.

To tylko kilka z propozycji produktów, które mogą się znaleźć w indywidualnym zestawie ratunkowym. Dopasujmy je wedle własnych potrzeb i znajdźmy dla takiego zestawu miejsce, w którym będzie łatwo i szybko dostępny. W sytuacjach awaryjnych czas ma bowiem duże znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here