Czym są przecinarki taśmowe

Przecinarki taśmowe są narzędziami, przy pomocy których można szybko i precyzyjnie wykonać obróbkę wielu elementów wykonanych z różnych materiałów. Ich stosowanie ma wiele zalet, jedną z nich jest możliwość automatyzacji procesu cięcia, dzięki czemu prowadzenie wielu prac staje się łatwiejsze. Co warto wiedzieć o taśmowych przecinarkach?

Czym są przecinarki taśmowe?

Przecinarki (piły) taśmowe to urządzenia tnące wyposażone w specjalny brzeszczot. Można wykorzystywać je do cięcia stali, aluminium i wielu innych metali. Przecinarki powszechnie stosowane są w warsztatach i dużych zakładach produkcyjnych. Tego typu urządzenia dostępne są w wielu rodzajach. To który z nich sprawdzi się najlepiej, zależne jest przede wszystkim od charakteru pracy i rodzaju obrabianego materiału.
Przecinarki taśmowe GOLZ to funkcjonalne i solidne urządzenia, które dają wiele możliwości zastosowania.

W jaki sposób działają przecinarki taśmowe?

Jak działają przecinarki taśmowe? Takie urządzenia mają kształt wyposażonej w dwa koła ramy, po których obraca się taśma tnąca. Ta ma oba końce zgrzane, tworząc przy tym zamknięty obwód. Taka konstrukcja sprawia, że w miejscu cięcia materiały zęby taśmy zawsze będą się przesuwały w jedną stronę. W przypadku większości przecinarek producenci tak osadzają ramę w korpusie, by była ona wahliwa. Aby cięty materiał przytrzymywany był stabilnie, w urządzeniach stosowane jest imadło.

Przecinarki taśmowe GOLZ dostępne są w różnych rozmiarach i konfiguracjach w ofercie: https://mk-diament.pl/oferta/maszyny/przecinarki-tasmowe/, co pozwala na dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi przecinarkami taśmowymi?

Jak wiadomo typów przecinarek taśmowych, jest kilka. Jednym z najprostszych modeli są przecinarki grawitacyjne – w tym przypadku ramię urządzenia opada pod własnym ciężarem, naciskając na tnący materiał. Takie przecinarki wyposażono w siłownik z regulacją prędkości opadania. To bardzo ważny element pozwalający na regulowanie precyzji cięcia. Poszczególne modele przecinarek mogą być wyposażone w prędkości przesuwu taśmy lub dodatkowy układ chłodzenia cieczą. Szczególnie ten ostatni parametr jest bardzo przydatny przy intensywnym wykorzystywaniu urządzenia oraz cieciu dość grubych materiałów.

Przecinarki taśmowe dostępne są także w wersjach półautomatycznych (obsługa urządzenia ogranicza się wyłącznie do włożenia materiału i ustawienia parametrów cięcia) oraz automatycznych (te pobierają wymiary i materiał same).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here