W dobie nieograniczenia dostępu internetu, gdy większość ludzi spędza przeciętnie od kilku do nawet kilkunastu godzin korzystając z tego źródła, warto sobie postawić pytanie jakie są fajne strony internetowe. Oczywiste jest, że każdy użytkownik internetu, używa go w całkowicie odmiennym celu. Nie da się polecić tej samej strony internetowej zarówno 10 letniemu dziecku, które poszukuje np. gier, jak i babci, której najważniejsze w danym momencie jest odnalezienie inspiracji na nową potrawę, w serwisie, gdzie ludzie publikują przepisy.

Internet dla każdego z nas oznacza dziś coś innego. Jednakże niezaprzeczalny jest fakt, że dziś, możemy znaleźć tam wszystkie informacje, aplikacje czy zdjęcia, jakie kiedykolwiek zostały wymyślone, czy stworzone. Oznacza to, że dzięki korzystaniu z internetu możemy znaleźć rozrywkę, pracę, pożyteczne informacje, muzykę, filmy, właściwie wszystko, o czym w danej chwili możemy pomyśleć. Część ludzi widzi w internecie głównie rozrywkę. Są to ludzie, którzy spędzają wiele godzin grając w gry przez internet. Inni natomiast, znajdują w internecie najważniejsze informacje. Dostęp do wiedzy, czy wiadomości, który zapewnia nam łącze internetowe pozwala nam na poszukiwania wiedzy ze wszelkich możliwych dziedzin. W jednej chwili, dzięki przeglądarkom internetowym, możesz wyszukać najdokładniejsze dane związane z biologią morską lub fizyką kwantową.

Jednak najpopularniejszym dziś sposobem na użytkowanie internetu jest korzystanie z różnego rodzaju mediów społecznościowych. Do najpopularniejszych z nich należy Facebook. Jest to portal założony w 2004 roku przez Marka Zuckerberga. W ciągu kilku lat, strona ta zyskała niesamowitą popularność, a dziś konto w tej witrynie posiada ponad 2 miliardy osób. Jest to niesamowite, ponieważ liczba ta stanowi około 25 % ludności świata.
Kolejnym bardzo popularnym serwisem tego typu jest Instagram. Ten, założony w 2010 roku portal, polega w głównej mierze na udostępnianiu zdjęć. Szczególny wzrost popularności Instagramu możemy zaobserwować na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Duży wpływ na to zjawisko mieli celebryci, którzy publikując zdjęcia na tym portalu, mogli pokazać swoje życie szerszemu gronu odbiorców.
Innym tego rodzaju portalem, jest założony w 2006 roku Twitter. Obecnie korzysta z niego około 300 milionów użytkowników na całym świecie. Użytkowanie z tego portalu opiera się na mini i dalszym przekazywaniu wiadomości. Użytkownicy publikują swoje myśli, plany lub inne ważne informacje za pomogą stosunkowo niewielkiej ilości znaków.
Miejscem, które w pewnym sensie również można zaliczyć do mediów społecznościowych jest YouTube. Witryna ta została założona w 2005 roku, a dziś należy do jednych z najbardziej obleganych miejsc w całym internecie. Jest to miejsce gdzie setki tysięcy użytkowników, którzy razem spędzają ponad miliard godzin dziennie oglądając różne publikacje.

Jak widać wybór jest wielki, a przedstawione zostało tylko kilka najbardziej popularnych witryn. Poza nimi możesz znaleźć tysiące innych stron internetowych, które z całą pewnością wpasuj się w twoje zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here