Studia dla programisty

Studia dla programisty, są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, z racji tej, że praca tak zwanego kodera jest dobrze płatna i zawsze jest na nią zapotrzebownie. W Polsce, znajduje się wiele uczelni informatycznych, prywatnych lub państwowych, które stają się zapełnione, przez wielu przyszłych informatyków. Statystyki mówią, iż na rynku brakuje 40tys. tego typu specjalistów, mimo tego że w ostatnich latach, zawód informatyka jest dość rozpowszechniony i popularny wśród młodych ludzi.

Najwięcej studentów kierunku IT, przyjęła pod swoje skrzydła Politechnika Wrocławska i Warszawska a zaraz po nich AGH w Krakowie. Trójka liderów jeśli chodzi o liczbę studentów. Polska, posiada 40 uczelni, na których zapewnione jest kształcenie w specjalizacji inżynierii oprogramowania i produkcji oprogramowania a 23 z nich oferuje, specjalizacje programowania i języki programownia. Ciekawostką jest, że najlepsze uczelnie zapewniają swoim studentom współpracę z firmami z branży IT. Student ma możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, stażach oraz praktychach.
Aby dokonać wyboru odpowiedniej uczelni, należy przeanalizować dokładnie wszystkie kryteria danej palcówki.
Na pierwszy ogień, bierzemy Politechnikę Warszawską. Uzyskała ona dość wysoką ocenę pracodawców, zatrudniających specjalistów branży IT. Zdobyła ona, maksymalną liczbę punktów. Drugą pod względem jakości uczelnią jest wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej w Krakowie. Pracodawcy ocenili ją na nieco mniej punktów niż Politechnikę Warszawską. Podsumowując, te dwie uczelnie, wypadły najlepiej w ocenie zarówno pracodawców jak i studentów.
Jak wyglądają studia IT?
Studia informatyczne podzielone są na dwa stopnie. Na początku nauki, student poznaje podstawy przetwarzania informacji algorytmami, modelowaniem systemów i programowaniem obiektowym. Następnie, pogłębiają swoją wiedzę z obszaru budowy i oprogramowania podstawowych systemów komputerowych. Nauka na studiach w kierunku IT trwa łącznie pięć lat. Niektórzy twierdzą, że jest to zdecydowanie za długo, a inni, że jest to odpowiedni czas, na ogarnięcie wszystkich niezbędnych umiejętności. Studiowanie na tym kierunku, to coś znaczenie więcej, niż tylko spędzenie mnóstwa godzin na uczelni. Naszym zadaniem, jest także działanie i nauka na własną rękę. Poszukujemy różnego rodzaju wiadomości z danej dziedziny, tym samym poszerzamy zakres naszych umiejętności.
Należy pamiętać, że wybrane przez nas studia informatyczne, nie tylko dadzą nam jakiś zakres umiejętności czy wyuczonej teorii, ale przede wszystkim nauczą nas, wykorzystywania zebranych wiadomości, dzięki czemu zmuszą nasz mózg do realizowania pomysłów, tworzenia oraz proponowania nowych koncepcji w naszej pracy, a co za tym idzie? osiągnięcie sukcesu. Aczkolwiek, by to wszystko uzyskać, staraj się wybrać odpowiednią uczelnię, która zapewni Ci idelane warunki do nauki i rozwijania swoich umiejętności oraz pozwoli Ci wdrążyć się w świat komputerowych mózgów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here