Rozwój technologii

Słusznie uważa się, że dzisiejszy świat uzależniony jest od nowych technologii. W wielu zawodach ludzi zastąpiono komputerami, zmniejszyło się zatrudnienie w bardzo wielu branżach, jednocześnie wydajność wzrosła. Obecnie taki proces zachodni w handlu. Pojawiły się kasy samoobsługowe, w których kasowanie zakupów odbywa się dużo szybciej i nie obsługuje nas przy tym żaden człowiek – tylko system komputerowy. Z boku stoi tylko jedna osoba, której zadaniem jest czuwaniem na przykład nad sześcioma otwartymi kasami. Można z powodzeniem stwierdzić, że takie rozwiązanie niebawem zagości w bardzo wielu polskich sklepach, chociaż niektórzy – szczególnie starsi – klienci są nieco oporni do stosowania tego rozwiązania. Wolą oni kontakt z żywym człowiekiem. Kiedyś tradycją była krótka rozmowa z kasjerką o sprawach bieżących. Dzisiaj ten zwyczaj nie jest już stosowany ponieważ wszyscy śpieszą się do szkoły, pracy albo na jakieś ważne spotkanie.
Duża część życia towarzyskiego przeniosła się do internetu. Jest to wielką zaletą, ale również zagrożeniem, szczególnie dla dzieci. Jako odpowiedzialny rodzic mamy wręcz obowiązek wiedzieć, jak zablokować stronę internetową, tak aby uchronić nasze dziecko przed wejściem na taki portal. Jest to naprawdę bardzo poważna sprawa ponieważ przestępcy mają coraz bardziej przebiegłe sposoby na oszustwo, a dzieci są najbardziej narażoną grupą ponieważ po prostu są łatwowierne i niedoświadczone życiowo, tak jak dorośli.
Jedną z wielu możliwości, jaką otwiera przed nami swobodny dostęp do komputera i stałego łącza internetowego, jest handel za pośrednictwem internetu. W internecie możemy kupić dosłownie każdy wymarzony produkt. Mówi się, że jeśli nie ma czegoś w internecie, to nie ma tego w ogóle. Przykładem może być chociażby elektronika, którą obecnie chętnie sprowadza się z Chin. Nie ma absolutnie żadnego problemu w tym żeby wejść na chińską stronę internetową i samodzielnie sprowadzić sobie tani sprzęt elektroniczny. Wygląda to tak, że wchodzimy na stronę, która układem przypomina nasz rodzimy serwis aukcyjny. Następnie wyszukujemy odpowiedni sprzęt (nie musimy martwić się o wiarygodność sprzedawcy, robi to za nas obsługa portal i w przypadku braku dostawy towaru, natychmiast otrzymamy zwrot gotówki) i po prostu zamawiamy podając nasz polski adres. Wysyłka z oczywistych względów trwa trochę dłużej, najczęściej towar płynie do nas statkiem w specjalnie przygotowanym kontenerze. Taka podróż może trwać nawet kilka tygodni. Można też znaleźć szybszą wysyłkę lotniczą, czasami jest ona nawet darmowa! Gdy już przesyłka dotrze do Polski, jej obsługę przejmuje polska poczta i nasz lokalny listonosz dostarczy paczkę wprost do naszych rąk. To po prostu genialne rozwiązanie, które oferuje nam rozwój internetu. Bez problemu możemy również utrzymywać kontakty z osobami, które wyjechały za granicę, nawet w najbardziej oddalony region świata. Możemy używać komunikatorów tekstowych albo głosowych. Do tekstowych wystarczy sama klawiatura, do tych drugich należy zaopatrzyć się w mikrofon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here