Na czym polega usługa wirtualnego biura

Coraz więcej osób, którym praca na etacie nie sprawiała przyjemności, zdecydowali się na samozatrudnienie. Nie da się ukryć, że ten model pracy jest niezwykle korzystny, gdyż w większości daje nam ogromną swobodę. Jednak osoby działające jako freelancer stoją również przed ogromnymi wyzwaniami. Jak wiadomo nie ma zysków bez początkowej inwestycji. Osoby rozpoczynające prace jako samo zatrudnieni oprócz stosu formalności muszą także zmierzyć się z wyborem lokalizacji, w której zarejestrowana będzie ich firma. Zwykle nie jest najlepszym pomysłem zarejestrowanie działalności pod adresem w którym mieszkamy. Lokalizacja musi być prestiżowa, dzięki czemu szybciej zyskamy nowych klientów. Koszty wynajmu np. w stolicy jednak znacznie przewyższają możliwości początkujących freelancerów. Właśnie w takich sytuacjach, najlepiej jest skorzystać z usług wirtualnego biura. Na czym one polegają?

Wirtualne biuro- czyli jak ono właściwie działa?

Wirtualne biuro Warszawa to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć działalność na własny rachunek i niezbędna jest w tym celu rejestracja firmy, najlepiej pod prestiżową i dobrze znaną lokalizacją. Wirtualne biuro oferuje wiele usług, ale najważniejszą z nich jest możliwość zarejestrowania firmy pod wybranym adresem, a także umieszczenia jej w materiałach reklamowych. Co więcej do usług wirtualnego biura zaliczamy również obsługę przychodzącej korespondencji. Firmowa poczta przychodzi bowiem na adres, pod którym zarejestrowana jest działalność, a następnie jest kierowana na nasz adres domowy lub- jeśli wyrazimy na to zgodę- jest bezpośrednio skanowana i wysyłana na nasz mail. Dodatkowo pracownicy wirtualnego biura odbierają listy i niezwłocznie, za pośrednictwem maila, informują nas o ich nadejściu. Zwykle w umowie możemy znaleźć gwarancję powiadamiania o korespondencji już w dniu jej odbioru. Ma to szczególne znacznie w przypadku różnego rodzaju pism urzędowych, gdzie adresat ma ograniczony czas na odesłanie odpowiedzi. Wirtualne biuro jest też idealnym rozwiązaniem, gdy z jakiegoś powodu nie możemy być cały czas na miejscu.

Co jeszcze może zaoferować nam wirtualne biuro?

Oprócz prestiżowej lokalizacji i kompleksowej obsługi poczty przychodzącej do firmy, wirtualne biuro może nam zaoferować również przestrzeń na różnego rodzaju spotkania z klientami. O wiele lepiej będzie przeprowadzić spotkanie biznesowe w dostosowanej do tego przestrzeni, niż we własnym pokoju czy w lokalnej kawiarni. Możemy w ramach usługi wirtualnego biura wynająć np. dodatkowe biurko, a nawet całą salę konferencyjną. Wówczas mamy gwarancję, że spotkanie z klientem lub partnerem biznesowym przebiegnie w profesjonalnej atmosferze i bez żadnych zakłóceń. Co więcej odpowiednio przygotowana przestrzeń sprawi, że automatycznie będziemy wyglądać na osoby profesjonalne, z którymi nawiązanie współpracy może przynieść wymierne korzyści dla obu ze stron. Wirtualne biuro, co najważniejsze nie nadweręży budżetu początkującego przedsiębiorcy i zadba o jego wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here