Jakie są stawki pracy programistów za godzinę.

W dzisiejszych czasach wybór zawodu nie jest łatwym wyborem, szczególnie, że często nie jest to wybór na całe życie. Zapotrzebowanie na różne zawody często ulega zmianie i taki proces wymusza na ludziach przekwalifikowanie się z jednego zawodu na drugi nawet już w dorosłym życiu.
Jak wyglądają stawki programistów za godzinę pracy?
Branża IT jest jedną z takich grup zawodowych, które charakteryzują się wysokimi zarobkami, przy czym praca ogólnie jest lekka, bo nie fizyczna. Dlatego przyciąga to wiele młodych osób do nauki właśnie w tym kierunku.
Ogólnie branża IT łączy w sobie zawody na pograniczu pomiędzy informatyką a telekomunikacją. W codziennej pracy specjaliści z branży IT zajmują się nowoczesnym przetwarzaniem i przechowywaniem informacji a także zabezpieczaniem danych i prezentowaniem ich w sposób ciekawy i nowoczesny.
Szczególną grupą w tej branży są programiści, których unikalne umiejętności są wysoko cenione na rynku. Jakich stawek żądają programiści? Co ciekawe ich zarobki są zróżnicowane nie tylko ze względu na poziom doświadczenia czy lokalizację firmy, ale także na języki czy technologie, w których pracują.
Warto podkreślić, że branża IT jest tak szerokim zagadnieniem, dlatego bardzo ciężko jednej osobie opanować wiedzę ze wszystkich aplikacji, oprogramowań czy innych informatycznych zagadnień. Zatem zapotrzebowanie jest naprawdę dużych na fachowców z tej specjalizacji, ponieważ pojawia się szereg coraz to nowszych aplikacji czy oprogramowań. Zatem w zależności nad projektem jaki realizuje dany programista czy firmy, w której jest zatrudniony, jego zarobki będą zróżnicowane.
Najnowsze badanie wykazują, że zarobki programistów na godzinę wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za godzinę. Najlepiej zarabiają programiści pracujący przy aplikacjach mobilnych. Ostatnio w tej branży można zauważyć duże zapotrzebowanie na prawdziwych fachowców. Firmy są w stanie płacić naprawdę duże pieniądze fachowcom, którzy znają się na rzeczy i potrafią radzić sobie z największymi utrudnieniami czy problemami. Wszystko po to, by ich aplikacje działały bez zarzutu.
Także można zauważyć zależność zarobków pomiędzy umową, na podstawie której pracują programiści. Programiści działający na kontrakcie zarabiają więcej niż ci, którzy pracują na umowie o pracę czy umowie zlecenie. Programiści zarabiają najmniej na umowie zlecenie.
Także region, w którym się pracuje ma znaczenie, ponieważ najnowsze badania wykazują, że w województwie śląskim programiści zarabiają najmniej. Natomiast na wyższe stawki mogą liczyć programiści z województwa mazowieckiego czy małopolskiego. Zatem region także ma znaczenie.
Stawki programistów za godzinę są różne. Wszystko zależy od tego gdzie pracują programiści, na jakiej umowie pracują a także w jakim regionie. Pomimo, że kraj jest jeden do w różnych regionach obowiązują różne stawki wynagrodzenia. Dlatego warto szukać i porównywać miejsca pracy, bo może się okazać, że gdzieś niedaleko nas czeka praca lepiej płatna i oferująca lepsze warunki pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here