Jak zablokować wyskakujące reklamy.

W dzisiejszych czasach internet stał się bardzo popularny. Nie jest on już zarezerwowany dla elity, dla ludzi zamożnych, lecz korzysta z niego prawie każdy człowiek na świecie. Stało się tak, dzięki ogromnemu rozwojowi techniki w ostatnich latach. Z internetu nie trzeba już korzystać za pomocą wielkich komputerów, których obudowa zajmowała ogromną ilość miejsca. Wystarczy już tylko niewielki laptop, tablet, czy telefon komórkowy.

Ogrom informacji jaki możemy uzyskać za pomocą internetu jest niewyobrażalny. Możemy dowiedzieć się dosłownie wszystkiego. Od rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, po przepis na ulubione danie.
Dlatego jego popularność jest ogromna. Z internetu korzystają ludzie w każdym wieku. Jedni oczekują uzyskania konkretnych informacji, inni chcą posłuchać ulubionej muzyki, a jeszcze inni uwielbiają grać w gry komputerowe. Lista możliwości jest bardzo duża.

Podczas korzystania z internetu, możemy napotkać się na różne reklamy. Jedne są niewielkie, usytuowane na dole tekstu, które nie wpływają na ogólny obraz strony, a inne wyskakują znienacka utrudniając korzystanie z informacji zamieszczonych na witrynie.
Nawet jeśli te pierwsze nie zwracają naszej wielkiej uwagi, to te drugie często wzbudzają irytacje.

Co w tym przypadku należy zrobić? Jak zablokować wyskakujące reklamy?
Wiele użytkowników korzysta z blokady reklam. Ułatwia to uzyskiwanie informacji i nie zaśmieca wyświetlanej strony.
Najpopularniejszą metodą na pozbycie się niechcianych treści jest zainstalowanie programu, który spowoduje blokadę reklam i uniemożliwi ich wyskakiwanie. Najbardziej popularnym narzędziem jest program AdBlock. Jest on bardzo łatwy w instalacji i skutecznie spełnia swoją funkcję.
Pobieranie i instalacja jest różna w zależności od tego jakiej używamy przeglądarki internetowej. Lecz działa on zarówno w przeglądarce Google Chrome, jak również Firefox.

Przykładową instalacje omówimy na przykładzie przeglądarki Google Chrome, lecz w obu tych przypadkach postępowanie będzie bardzo podobne.
Po włączeniu okna podstawowego, klikamy trzy kropki, które znajdują się w prawym górnym rogu. Umożliwi nam to wyświetlenie listy treści, spośród której wybieramy Więcej narzędzi. Następnie klikamy w Rozszerzenia, gdzie będziemy mieli listę wszystkich rozszerzeń występujących na danym komputerze. Na dole okna wybieramy ikonę Więcej rozszerzeń, która doprowadzi nas do wyszukiwarki, gdzie należy wpisać nazwę programu blokującego reklamy, czyli AdBlock. Program pobieramy i instalujemy. Po zainstalowaniu możemy w pełni cieszyć się korzystaniem ze stron internetowych bez wyświetlanych tam reklam.

AdBlock jest to jeden z wielu możliwych programów występujących na rynku, które służą do blokowania reklam. Lecz jest on najbardziej popularny wśród użytkowników, prosty w obsłudze i bardzo skuteczny.
Tak naprawdę, nie jest ważne jakiego programu użyjemy, najważniejsze jest to, by dobrze spełniał swoją funkcję. Dzięki temu możemy w pełni cieszyć się z wiedzy zawartej w internecie bez obawy, że jakaś niechciana reklama utrudni nam odbiór treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here