Jak wyłączyć blokowanie reklam.

Internet to doskonałe źródło informacji. Za jego pomocą możemy uzyskać odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Możemy dowiedzieć się jak zrobić samolot z papieru, kupić bilet do kina, zarezerwować stolik w restauracji, czy znaleźć przepis na ulubione pierogi ze szpinakiem.
Internet daje nam wiele możliwości, a korzystanie z niego stało się już pewnego rodzaju codziennością. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzenia ulubionych stron, przeczytania najważniejszych informacji, czy podzielenia się opinią na portalu społecznościowym.

W dzisiejszym świecie, dostęp do internetu ma prawie każdy. Nie trzeba już posiadać komputera, by móc z niego korzystać. Wystarczy nam telefon, czy tablet. Coraz więcej osób korzysta z internetu głównie za pomocą telefonu komórkowego. Dzieje się tak, ponieważ aparat telefoniczny mamy zawsze przy sobie. Nie ma już potrzeby noszenia ciężkich laptopów, by móc sprawdzić rozkład jazdy autobusu, który zawiezie nas do domu, czy określenia natężenia ruchu na danej drodze podczas powrotu z pracy. Korzystanie z internetu stało się proste i szybkie, co bardzo ułatwia nam codzienność.

Właściciele stron internetowych za umieszczanie informacji na swojej stronie i generowanie ruchu wejść na witrynie zarabiają między innymi za pomocą reklam. Dostają oni pieniądze za udostępnienie danej reklamy. Z jednej strony jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ każdy przedsiębiorca, czy osoba fizyczna szuka dodatkowego źródła dochodu, lecz dla użytkownika strony nie jest to wygodne rozwiązanie. Bardzo często zdarza się tak, że podczas czytania i czerpania wiedzy z danej strony, nagle znienacka wyskakuje nam reklama, którą niejednokrotnie nie można tak łatwo wyłączyć. Wzbudza w nas to irytacje i zniechęcenie.
Aby uniknąć takich sytuacji, wiele użytkowników decyduje się na zainstalowanie programu, który blokuje reklamy. W konsekwencji możemy cieszyć się przeglądaniem witryn, bez obaw, że przeszkodzi nam w tym jakaś reklama. Jest to wygodne rozwiązanie i coraz bardziej popularne.

Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy strona internetowa wymaga od nas akceptacji na wyświetlenie reklam, w przeciwnym razie korzystanie z wiedzy umieszczonej na danej witrynie będzie niemożliwe.
Co w tym przypadku należy zrobić? Jak wyłączyć blokowanie reklam?
Najprostszą metodą, jest wyłączenie blokowania reklam tylko na danej stronie internetowej. Dzięki tej metodzie mimo wyskakujących reklam, będziemy mogli cieszyć się z korzystania z informacji.
Aby tak się stało, należy kliknąć w ikonę dodatku, który powoduje wspomnianą blokadę. Pojawi nam się lista czynności, z której należy wybrać komendę „Wstrzymaj blokowanie na tej stronie”, lub „Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie”.

Powyższa informacja jest bardzo przydatna, ponieważ często zdarza się tak, że na stronach branżowych, gdzie możemy znaleźć specjalistyczne informacje musimy zrezygnować z blokady reklam. Nie jest to korzystne dla użytkownika strony, ponieważ wyskakujące reklamy bardzo często zaśmiecają obraz danej strony, lecz dla właściciela witryny wiąże się to ze stałym dodatkowym dochodem wynikającym z wyświetlania reklam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here