Skuteczne materiały zabezpieczające

0
969

W magazynach, w halach produkcyjnych, na parkingach i w wielu innych miejscach warto stosować proste, ale bardzo skuteczne akcesoria zabezpieczające. To m.in. specjalne odboje oraz zabezpieczenia krawędzi. Tego rodzaju produkty pozwalają zachować optymalny poziom bezpieczeństwa w różnych miejscach. Stanowią np. zabezpieczenie w przestrzeniach, w których odbywa się ruch samochodów i innych maszyn. Chronią także przed zranieniem, gdy korzystamy z przedmiotów posiadających ostre krawędzie.

Proste i efektywne zabezpieczenie 

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w miejscach, w których znajdują się np. duże maszyny albo meble o ostrych krawędziach czy sprzęt niestandardowych rozmiarów, często wystarczy zainwestować w bardzo proste, tanie i zarazem skuteczne środki.

Warto zdecydować się np. na takie właśnie zabezpieczenie krawędzi – w sklepie Magazynuj.pl znajdziemy m.in. zabezpieczenia krawędziowe przeciwuderzeniowe najwyższej jakości. Decyduje o niej materiał, z którego zostały one wykonane. 

To twarda guma samoprzylepna EPDM. Jest to materiał niezwykle skuteczny – wykazuje wysoką odporność na uderzenia,  jest też wystarczająco twardy i mocny, by chronić przed zranieniami, które mogą powodować ostre krawędzie mebli, maszyn czy różnych regałów. 

Zabezpieczenia gumowe są bardzo proste w instalacji – montaż nie wymaga użycia kleju. Materiały tego rodzaju dostępne są w różnych profilach oraz wielkościach. Mogą to być zabezpieczenia krawędziowe standardowe, jak i zabezpieczenia z dodatkowym kołnierzem.

Samoprzylepna guma EPDM, z której produkowane są zabezpieczenia krawędzi, oferowana jest w dwóch rodzajach – jako guma miękka (komórkowa) oraz twarda.

Ochrona i wyznaczanie stref

Poziom bezpieczeństwa w strefach ruchu o różnym natężeniu mogą znacznie zwiększyć odbojnice. Takie odboje stalowe z oferty magazynuj.pl pełnią różne funkcje – w zależności od typu. Przykładowo – odbojnice liniowe stosowane są ze względów ochronnych, jak również do wyznaczania stref.

Za pomocą takiego prostego i skutecznego sprzętu można ustanawiać bariery, które zabezpieczają np. przed niekontrolowanym wyjechaniem pojazdu z określonej dla niego strefy. Bariery takie chronią również przed niebezpiecznymi kolizjami.

Odbojnice chronią skutecznie zarówno ludzi, jak i sprzęt oraz konstrukcje budynków. Narożniki, ściany czy np. regały są skutecznie chronione przy pomocy odbojnic stalowych. Nie jest to ich jedyna funkcja. Odboje stalowe stosowane są także do tworzenia ciągów komunikacyjnych – czym przyczyniają się do usprawnienia poruszania się na terenie magazynów, hal i placów. W tego typu miejscach stosowane są odbojnice przyziemne. 

Wszystkie odbojnice oferowane przez sklep Magazynuj.pl wyróżniają się wysoką jakością. Zapewniają one optymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed korozją, uderzeniami itp.

Odbojniki wykonane są z wysokiej klasy stali, powierzchnia wykończona została malowaniem proszkowym. Także ich kolor nie jest przypadkowy – to zgodny z normą RAL 1021 ostrzegawczy kolor żółty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here