Powierzchnie magazynowe w Łodzi

Łódź stanowi obecnie jeden z największych rynków magazynowych w Polsce. Dawna stolica przemysłu pełni teraz inną rolę – jest tu aż  siedem parków logistycznych, magazyny o różnej powierzchni, a także hale produkcyjne. Łódź konkuruje z Warszawą o miano logistycznego serca Polski.

Łódź – nowe inwestycje

Łódź jest dawną potęgą przemysłu – aktualnie jednak rola tego miasta znacznie się zmieniła. Ma ogromne znaczenie dla branży logistycznej i transportowej – magazyny w Łodzi cieszą się ogromną popularnością i są tańszą alternatywą od Warszawy. Poza tym przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg dzięki Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a także liczyć na wsparcie ze strony Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Nic dziwnego, że Polska Centralna przyciąga wielu inwestorów zarówno polskich, jak i krajowych.

Hale do wynajęcia w Łodzi

Hale produkcyjne i powierzchnia magazynowa w Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem. Województwo łódzkie oferuje wiele różnych obiektów – można znaleźć idealny na swoje potrzeby. Dostępne są zarówno parki logistyczne, jak i magazyny modułowe czy hale produkcyjne. Oferta jest nieustannie poszerzana, gdyż na bieżąco realizowane są tu nowe inwestycje. Hale do wynajęcia w Łodzi są bardzo atrakcyjne m.in. ze względu na położenie.

Lokalizacja – kluczem do sukcesu

Lokalizacja to kluczowy atut Łodzi – to właśnie ona decyduje o ogromnym zainteresowaniu, jakim cieszą się powierzchnie magazynowe w Łodzi oraz miastach z nią sąsiadujących. Rozwinięty transport drogowy, kolejowy i lotniczy, wygodne skomunikowanie z innymi miastami Polski, przyczynia się do wzrostu znaczenia miasta. Już od dawna jest ono postrzegane jako konkurencja i alternatywa dla Warszawy. Autostrady A1 oraz A2 i droga ekspresowa S8 pozwalają na szybkie połączenie ze stolicą, ale też Górnym Śląskiem czy Poznaniem.

Okolice Łodzi

Duży popyt można odnotować na powierzchnie magazynowe w Łodzi, ale też w okolicy – jak między innymi w Brzezinach, Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku, Głuchowie czy Strykowie. Wyjątkową popularnością cieszą się właśnie magazyny w Strykowie – to najważniejsza podstrefa rynku magazynowego w Polsce Centralnej.

Warto wymienić kilka ważnych inwestycji w Łodzi i okolicy – jak m.in. Tulipan Park Stryków niedaleko autostrad A1 i A2. Całość ma pow. 400 tys. m2. Ważną inwestycją jest też nowoczesny magazyn dla sieci marketów budowlanych OBI na terenie gminy Nowosolna, który został zrealizowany przez Panattoni Europe. Swoje zakłady produkcyjne i magazyny k. Łodzi mają także na przykład Dell, Ceramika Paradyż czy Indesit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here