Nowoczesny przemysł spożywczy i wielkie maszyny do produkcji

W rozwiązaniach technicznych i produkcyjnych dla przemysłu spożywczego nie ma miejsca na błędy. Każda maszyna i każde urządzenie musi pracować efektywnie, z najwyższą wydajnością, gwarantując przy tym bezpieczeństwo obsługującym je pracownikom oraz właściwą jakość tworzonych produktów. Dotyczy to każdego elementu linii produkcyjnej, począwszy od maszyn do wstępnego mycia np. owoców, warzyw albo mięsa a skończywszy na tych, których zadaniem jest ich pakowanie do kartonów.

Trzy etapy produkcji

Każda linia w fabryce żywności opiera się na trzech elementach wykorzystujących wielkie maszyny do przemysłu spożywczego. Pierwszy etap to przygotowanie surowca do dalszej obróbki. Tutaj w grę wchodzą maszyny od https://megabelzyce.pl/ myjące, ćwiartujące i siekające produkt oraz dzielące go na różne części. To także urządzenia służące do selekcji produktu podstawowego. Drugim etapem jest właściwa obróbka, w której udział biorą między innymi blanszowniki, schładzalniki, przesiewacze, kalibrowniki albo rozbrylacze. Na ostatnim etapie produkt końcowy jest pakowany i oklejany etykietami.

Automatyzacja zwiększająca wydajność

Przyśpieszenie procesu produkcji w przemyśle żywnościowym możliwe jest dzięki zastosowaniu pełnej automatyki na taśmie produkcyjnej. Umożliwia ona zminimalizowanie udziału pracownika i zastąpienie go maszynami oraz urządzeniami działającymi szybciej i wydajniej. Jest to nie tylko korzyść dla firmy, która ma większą produktywność i wytwarza więcej towarów, ale i dla samego produktu. Dzięki automatyzacji znika bowiem ryzyko pojawienia się ludzkiego błędu i np. złego dozowania składnika.

Transport na linii produkcyjnej

Linia produkcyjna w fabrykach spożywczych to nie tylko same urządzenia, ale też taśmy transportowe czy schładzalnicze. To dzięki nim cała produkcja odbywa się w sposób płynny i kontrolowany, a kolejne etapy nie wymagają ingerencji pracownia np. w ręczne przenoszenie półproduktów. Taśmy transportowe stosuje się także w piecach i chłodniach, gdzie jadące na nich produkty są poddawane odpowiedniej obróbce np. cieplnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here