Marynarz i rozliczanie PIT

Od 2019 roku Polacy nie muszą już przejmować się corocznym rozliczeniem PIT. Nie jest tajemnicą fakt, ze dla wielu osób było to zwyczajnie kłopotliwe i gro z nich rozliczali się naprawdę na ostatnią chwilę, co ani dla nich, ani dla urzędów nie było sytuacją wyjątkowo komfortową. Od tego roku nie trzeba nic robić i właściwy nam urząd sam rozliczy PIT – obywatel może sobie oczywiście wejść w wersję online, ale nie musi. Marynarz posiadający swój punkt zarządzania w Polsce również należy do takich szczęśliwców.

Pomoc rozliczeniowa

Oczywiście przy zawodzie marynarza wiele jest sytuacji, kiedy podatek za pracę marynarzy w jednym sezonie trzeba zapłacić w kilku krajach ze względu na przykład na kilkumiesięczną zmianę państwa rezydowania. Radca prawny może się wtedy okazać nieprzecenioną pomocą, a dobra kancelaria radcowska na pewno nie popełni błędu przy rocznym rozliczeniu podatkowym, szczególnie jeśli występuje ryzyko zdublowania podatku. Radca podatkowy dla marynarzy może również wraz z PITem marynarza przeprowadzić roczne rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy.

Ulga abolicyjna

Rozliczanie podatków marynarzy, jak już zostało wspomniane, nie może być dublowane, a w Polsce stosuje się metodę proporcjonalnego rozliczania podatkowego, więc ulga ta jest oczywista. Prawo do niej powstaje wtedy, kiedy marynarz rezydujący w Polsce otrzymuje zapłatę za swoje usługi w innym kraju, gdzie również się z tej zapłaty rozlicza. Podatki marynarskie muszą być zawsze pod ścisłą kontrolą, aby pod koniec roku nie okazało się, że w papierach jest bałagan niemożliwy do uporządkowania w krótkim czasie.

Honorarium za pomoc prawną

Każdy marynarz znajduje się w innej sytuacji podatkowej i finansowej i niestety nie można ich sytuacji generalizować. Pojedyncza porada prawna lub rozliczenie PIT’u może kosztować nawet dwieście pięćdziesiąt złotych lub więcej, w zależności od poziomu problemu, w jakim może znajdować się marynarz i jego sytuacja. Samodzielne rozliczenie podatku z błędami może kosztować o wiele więcej, więc nie warto ryzykować. Wystarczy zajrzeć na stronę https://radcaprawny-trojmiasto.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here