Ile kosztuje sklep internetowy

Sklep internetowy – ile kosztuje? W XXI wieku coraz większa część handlu odbywa się w internecie. Wygodniej jest kupować rzeczy przez internet, siedząc na kanapie przed telewizorem. E-handel staje się coraz powszechniejszy i coraz więcej sklepów przenosi się do internetu, bądź prowadzi sprzedaż zarówno stacjonarną jak i internetową.
Możemy zakupić online ubrania praktycznie wszystkich marek odzieżowych, kupić używany bądź nowy sprzęt elektroniczny, pozbyć się starych rzeczy wystawiając je np. na OLX czy Allegro. Ciężko znaleźć coś, czego nie znajdziemy w internecie. Wiele firm przenosi swoją działalność do internetu sprzedając np. teksty pisane na zamówienie, wyroby manufakturnicze, bądź wykonuje zlecenia, jako tzw. freelancer.
Obecnie nawet zakupy można zrobić przez internet, z dostawą do domu. Klient może wybrać sobie sposób dostawy danego produktu, odebrać go z poczty, wysłać kurierem lub odebrać z paczkomatu. Stwarza to też możliwości dla handlu on-line, ponieważ klient może sam sobie wybrać sposób dostawy i śledzić swoją przesyłkę.
Na tym polu mają szansę wybić się ludzie, którzy nie mają środków, aby wynająć lokal żeby prowadzić handel stacjonarny. Często handel w internecie prowadzą ludzie znani i rozpoznawalni, jak np. YouTuberzy czy osoby ze świata mody bądź telewizji. Najczęściej sprzedają oni odzież, książki własnego autorstwa oraz różne gadżety związane ze swoim wizerunkiem.
Założenie sklepu internetowego jest prostsze i oczywiście o wiele tańsze niż sklepu stacjonarnego, nie trzeba wynajmować lokalu, płacić kasjerom, oraz płacić rachunków za np. oświetlenie sklepu w godzinach wieczornych. Jedynym kosztem założenia sklepu w internecie jest wykupienie serweru na hostingu lub opłacenie sobie własnego. Do tworzenia bardziej zaawansowanej strony można wynająć grafika/programistę, który za około 100-150 złotych stworzy dla nas dowolną stronę internetową, na której będzie można zacząć e-handel. Istnieją też oczywiście szablony pozwalające nam według określonego schematu wykreować własną stronę, co oczywiście jest tańsze niż opłacenie specjalisty.
Szablony takie są z reguły bezpłatne i dają jednocześnie dużą możliwość edycji i kreacji własnej strony. Jeśli zaś chodzi o serwery prościej jest wynająć serwer niż stawiać swój. Mając swój serwer i stronę, możemy już zacząć sprzedaż internetową naszych produktów. Należy pamiętać, aby regularnie odświeżać ofertę naszego e-sklepu, dodając nowe produkty i rozwijając ofertę o produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem, co pomoże nam zwiększyć przychody, bo niezależnie od tego ile sprzedamy to koszt serwera jest stały, w odróżnieniu od sklepu stacjonarnego, gdzie trzeba by było wynająć większy lokal i większą ilość pracowników, co drastycznie podniosłoby koszty.
Zatem podsumowując da się założyć sklep internetowy nie płacąc ani grosza, jeśli skorzystamy z darmowego hostingu i kreatora strony, a wersja najdroższa to opłacenie osoby, która stworzy stronę, co jest kosztem 100-150 złotych oraz opłacenie serwera, którego koszt wynosi od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za miesiąc. Jednak osoba zaczynająca sprzedaż, nie mając żadnych środków na start może w internecie zacząć handel, bez żadnych środków finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here