certyfikacja gost r

Planując eksport swoich produktów do krajów wschodnich, na pewno natknąłeś się na wyżej wspomniane pojęcie “certyfikacja gost r”. W gąszczu rozmaitej papierologii i powiązanej z nią terminologii łatwo jest czegoś nie zrozumieć, pominąć coś ważnego, przeoczyć bądź zapomnieć. Kiedy w grę wchodzi Twoja ciężka praca i zainwestowane pieniądze, nie ma miejsca na pomyłki. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Zapoznaj się z wymaganymi certyfikatami

Zanim zagłębisz się w niezbędne procedury określ jasno swój docelowy rynek. Rosja? Kazachstan? Białoruś? A może Kirgistan? Wszystkie te kraje wchodzą w skład tzw. Euroazjatyckiej Unii Celnej. Czym jest? Jest to międzynarodowe porozumienie o powstaniu jednej przestrzeni celnej. Unia formalnie istnieje od 2010 roku i od tego właśnie czasu handel na terenie jej państw członkowskich został ułatwiony. W jaki sposób? W taki, że ujednolicono wymagane zestawy dokumentów i certyfikatów, za sprawą których nie tylko bezproblemowo przejdziesz przez odprawę celną, ale również umożliwią Ci one obrót towarem na terenie Unii Celnej. Po co więc ta cała certyfikacja gost r? Czy została całkowicie wyparta przez dokumenty Unii?

Nadal potrzebna – niejednokrotnie wręcz wymagana

Gdyby coś było bezużyteczne, to zostałoby całkowicie zlikwidowane, prawda? Certyfikacja gost r to proces, którego efektem końcowym jest uzyskanie dokumentu potwierdzającego zgodność produktu z normami GOST obowiązującymi w Rosji. Co prawda w tym momencie niewiele grup towarowych wymaga uzyskiwania tego typu dokumentu, jednak w niektórych przypadkach jest on nadal niezbędny by móc handlować danym towarem oraz by dopełnić wszelkich formalności związanych z kontrolą celną.

Dobrowolna certyfikacja gost r

Przeprowadza się ją na żądanie producenta lub odbiorcy. W dzisiejszych czasach ma ona za zadanie świadczyć o wysokiej jakości produktu. Tego typu certyfikat nie może zastąpić innych, obowiązkowych certyfikatów. Przyznaj jednak, że na dobry początek wymiany handlowej z krajami Wschodu warto mieć coś więcej niż słowne zapewnienia o świetności danego towaru, prawda?

Uzyskaj niezbędną pomoc

Wejdź na stronę ccrw.pl (Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich). Poczytaj, zrób rozeznanie, w razie wątpliwości nawiąż kontakt telefoniczny z zespołem fachowców specjalizujących się od lat w uzyskiwaniu wszelkich niezbędnych certyfikatów na rynek wschodni. Powierz swoje sprawy ekspertom – zaoszczędzisz sobie w ten sposób nieprzyjemności podczas kontroli celnej, jakich mógłbyś napotkać w przypadku niedopełnienia formalności. Certyfikacja gost r, certyfikaty Ukraińskie, Białoruskie czy Kazachskie – znajdziesz to wszystko w tym jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here