Prawo

Żeby zostać radcą prawnym, trzeba przebyć drugą drogę studiów i zaliczyć wiele ciężkich egzaminów. Trzeba poradzić sobie z pięcioma latami studiów uważanych za jedne z najtrudniejszych, a następnie odbyć dwuletnią aplikację. Oczywiście ta droga nie jest łatwa, ale gwarantuje potem naprawdę duże zarobki. Jednocześnie radca prawny może sobie pozwolić na bogate wakacje w obcym kraju, ponieważ potrafi zarobić nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. Jednak to się ma nijak przy zapierających dech w piersiach potyczkach w sądzie.

Praca prawnika

Praca radcy prawnego nie ogranicza się do pracy biurowej, ponieważ może on reprezentować swojego klienta w sądzie. Oczywiście warto przeczytać opinie na temat prawników przed zatrudnieniem swojego radcy prawnego. Czasami może się tak zdarzyć, że wydamy naprawdę dużo pieniędzy na osobę, która nie do końca nadaje się do prowadzenia tego zawodu. Prawnik musi być konkretny, ale także precyzyjny, pewny siebie i zdecydowany. Połączenie wszystkich tych cech gwarantuje tylko powodzenie w sprawie. Radca prawny może specjalizować się w prawie rodzinnym, cywilnym oraz karnym, ale jednak najczęściej karnistami są adwokaci. Radcy prawni częściej poruszają się po gałęzi cywilnej.

Wynajem prawników

Są oni bardzo często wynajmowani przez firmy, które szukają reprezentantów na rynek. Oczywiście o zarobkach prawników narosło wiele mitów, jednak możemy zgodnie przyznać, że bez większych problemów potrafią oni zarobić kilkanaście tysięcy miesięcznie. Oczywiście wszystko uwarunkowane jest od regionu oraz umiejętności prawnika, który oczywiście musi być dobry, żeby zarabiać dobre pieniądze. Nawet najlepsze oceny na uczelni nie sprawią, że będziemy zarabiali dobre pieniądze, jeżeli sami o to nie zadbamy.

Progi punktowe

Trzeba o tym pamiętać wybierając prawo po egzaminie maturalnym. Wysokie progi punktowe na uczelnie mają zapewnić, że tylko najlepsze osoby będą studiować ten kierunek i dlatego tylko najlepsi z najlepszych zostaną prawnikami. Warto też wspomnieć, że przeniesienie własności budynku na nową osobę wymaga podpisu notariusza, który w konkretnych przypadkach może być wykonany przez radcę prawnego. Oczywiście to są wyjątkowe sytuacje, ale dobrze jest o nich pamiętać, ponieważ czasem się mogą przydać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here