ratownik medyczny

Praca ratownika medycznego jest nie tylko wymagająca, wyczerpujące, ale również bardzo odpowiedzialna. W telewizji czy radiu nieraz słyszymy o odwadze oraz poświęceniu, jakie są dla ratownika medycznego codziennością. Jest w tym sporo prawdy. Jest to bardzo odpowiedzialna i wymagające specjalnych osób praca. Ratownik medyczny ryzykuje własne zdrowie w niektórych przypadkach życia, aby ratować się innym osobom. Jego praca nie jest trudna wyłącznie w spektakularnych katastrofach oraz stanach specjalnych, ale podczas codziennej pracy również nie jest łatwo.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/praca-ratownika-medycznego/

Komunikatywność i spostrzegawczość u ratownika medycznego

Ratownik medyczny, musi być komunikatywny oraz spostrzegawczy. Są to bardzo istotne cechy. Musi On również być bardzo odporny psychicznie. Bycie świadkiem wypadku oraz obcowanie z pacjentami z bardzo poważnymi obrażeniami nie należą do najprzyjemniejszych zadań. Jednocześnie ratownik miłości w tym samym podejmować odpowiedzialne oraz ponoszący ze sobą konsekwencje decyzję. Po raz kolejny widać tutaj, jak specyficzny jest to zajęcie i jak bardzo wyjątkowe muszą być osoby, starające się na te stanowisko. Bardzo ważnym elementem jest również obsługa sprzętu ratowniczego. Sama wiedza oraz umiejętności i kiedy nie wystarczają, ratownik musi wesprzeć się specjalistyczną aparaturą.

Zakres czynności ratownika medycznego

Według rozporządzenia Ministra Zdrowia wykazuje to szereg czynności, które można wykonać samodzielnie. Do obowiązków, które musi wykonywać ratownik medyczny będą należały między innymi ocena stanu pacjenta, ułożenie go we właściwej pozycji na noszach oraz w karetce, podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przywrócenie zdolności oddychania bez użycia przyrządów lub z użyciem rurek ustno-gardłowych lub nosowo-gardłowych. Dozwolone są również wykonanie intubacji dotchawiczej odcinek wentylacji nieinwazyjnej, defibrylacji zautomatyzowanej, tlenu terapię czynnej, oraz sztuczny wspomaganie płuc. Do jego zadań będą należały również odbieranie porodu. Ratownik medyczny ma również prawo wykonać pomiar temperatury, ciśnienia oraz zadecydować o sposobie transportu medycznego do szpitala.

Zobacz też: http://www.edukacjainformacyjna.pl/jakie-sa-zarobki-ratownika-medycznego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here