Drony DJI

0
433

Istnieje wiele dronów DJI do wyboru, jak wybrać ten właściwy? W tym artykule postaram się dać Ci najlepszy możliwy przewodnik.

DJI jest największym producentem dronów na świecie. Oferują szeroką gamę dronów, od małych i tanich, po profesjonalne, a nawet wojskowe.

Ile kosztuje dron DJI?

Cóż, to zależy od tego, co chciałbyś dostać i ile chcesz wydać.

Najtańsze drony DJI zaczynają się od 800 zł i dochodzą do ponad 5 000 zł (bez kamery). Istnieją również drony składane, które można łatwo schować do torby. Są one bardzo małe, więc nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale mają mniejszy zasięg lotu (około 200-300m)** Jednym z moich ulubionych dronów jest Mavic Air (pokazany poniżej). Ma kamerę 4K i jest przenośny. Kosztuje około 2000 zł** Nieco droższy jest Mavic Pro 2 (~3500 zł) z kamerą 12 MP, 3-osiowym gimbalem kamery (pozwala na stabilne nagrywanie wideo), 27 minutami lotu i nagrywaniem wideo w rozdzielczości 4K.

W 2014 roku firma DJI była pierwszym chińskim producentem bezzałogowych statków powietrznych (UAV) do celów cywilnych i komercyjnych. W tym samym roku DJI zaprezentowało prototyp swojego pierwszego drona, nazwanego później Phantom.

Drony od DJI są popularne w Polsce i innych krajach.

Firma posiada swoje biura w USA, Niemczech, Japonii i Hong Kongu.

Drony chińskiego producenta DJI podbiły świat. Są nie tylko najlepiej sprzedającymi się dronami, ale również posiadają największą gamę modeli i akcesoriów. Producent ten sprawił, że profesjonalny sprzęt do filmowania z powietrza (drony) stał się dostępny dla amatorów.

W 2014 roku DJI wypuszczało na rynek nowego drona co 12 dni. Firma obejmuje swoje produkty dwuletnią gwarancją i daje użytkownikom bezpłatny dostęp do społeczności internetowej, w której mogą dzielić się wiedzą i wskazówkami.

Phantom 4 posiada 5-kierunkowe wykrywanie przeszkód z zasięgiem 2000 metrów dla bezproblemowego sterowania, całkowicie nowy pilot z ulepszonym cyfrowym streamingiem Lightbridge, większą moc i dłuższy czas lotu, ActiveTrack, TapFly i inne inteligentne funkcje, które sprawiają, że profesjonalnie wyglądające wideo nie wymaga wysiłku.

Akumulator samolotu może być ładowany za pomocą dołączonej ładowarki lub urządzenia mobilnego za pomocą portu USB w kontrolerze tabletu. Oprócz tabletu z pilotem, Phantom 4 posiada również pilot ze zintegrowanym 5,5-calowym wyświetlaczem 1080p, który może być używany do podglądu na żywo i obrazowania.

Phantom 4 został wzbogacony o nowy system transmisji wideo Lightbridge HD, który wykorzystuje technologię transmisji wideo OcuSync HD firmy DJI, aby wspierać cyfrowe przesyłanie strumienia wideo 720p HD na żywo do urządzenia mobilnego w odległości do 4,3 mil; zobaczysz strumień wideo na żywo w rozdzielczości 720p/30fps w odległości do 500 metrów od twojego drona podczas nagrywania 1080.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here