Webmastering nawet dla dzieck

Swego czasu każdy nowoczesny rodzic uważał, że dziecko należy zapisać na kurs języka angielskiego, gry na jakimś instrumencie lub na treningi jakiegoś nietypowego sportu. Obecnie trend jest inny: warto pomyśleć nad nauką naszej latorośli podstaw programowania i tworzenia stron internetowych.

Nie czekaj, ucz się już!

Jaki jest najlepszy wiek do rozpoczęcia nauki informatyki i programowania? Zastanawiamy się czy na pewno warto ją rozpocząć w bardzo młodym wieku. Czasem poruszana jest też kwestia rzekomego odbierania cennego dzieciństwa, co często słyszy się od ludzi nieco bardziej zaawansowanych wiekowo, podczas których dzieciństwa internet pozostawał w Polsce towarem deficytowym. Tak naprawdę tworzenie stron i nauka tego z czego składa się strona internetowa, jest możliwe do przyswojenia przez dzieci, czego dowodem jest nie tylko arcybogata oferta szkoleń dla szkół podstawowych, ale także występowanie tych kwestii w porządku dziennym nauczania w tej kategorii wiekowej. Pamiętajmy również o tym, iż obecnie mocno młode osoby bez przerwy używają siedzi, portali społecznościowych czy wikipedii.

Pan Webmaster

Dzieciak ma zatem szansę zostać webmasterem. Kim on jest? Webmaster odpowiada treść serwisu oraz jego wygląd i organizację. Kooperuje ściśle z publicystami podczas dodawania do niego zawartości. Określonymi technikami, w których pracuje, są przede wszystkim HTML, CSS czy JavaScript. HTML jest językiem znaczników, który sam w sobie nie decyduje o obliczu wyświetlanej strony. Wskazuje jedynie przeglądarce, jak interpretować dane fragmenty tekstu. Do tego wszystkiego konieczna jest znajomość języka JavaScript, który bierze udział w interakcji ze stroną, ale można pisać w nim też pełnoprawne aplikacje. Uzupełnieniem jest CSS, czyli kaskadowe arkusze stylów, służące do estetycznego układania stron.

Twórca strony odpowiada za techniczną stronę powstania serwisu. Musi znać wymagane przy swojej pracy języki programowania, do których należą między innymi Java, Perl, PHP, Python i wiele innych oraz wiedzieć z czego składa się witryna internetowa. Działa z frameworkami, które są bazą rodzących się aplikacji. Chociaż obowiązki i umiejętności webmastera i webdevelopera wyglądają inaczej, zazwyczaj wiele osób pełni obydwie te funkcje.

Jak się uczyć?

Wszyscy wiedzą, że nauka w szkole pozostaje nierzadko umiarkowanie wydajna i bez pomocniczych kursów czy korków nasze dziecko nie przyswoi bardziej wymagających umiejętności w stopniu zadowalającym. Na rynku kursów znajdziemy coraz więcej ofert skierowanych do dzieci i młodzieży. Coraz więcej jest też książek, a także kursów w formie graficznej i rzecz jasna internetowej. Metody nauki zawsze warto łączyć, szczególnie wtedy, gdy nasze dziecko wykaże entuzjazm. Poza tradycyjnym, zwyczajnym kursem można też obdarować go literaturą bądź multimedialny kursem adekwatnym do jego wieku.

Droga do dobrej przyszłości

Kreowanie stron internetowych przez dzieci i młodzież wielu ludziom zdaje się jednak przedziwne, wręcz absurdalne. należy jednak pamiętać, że świat się ciągle zmienia. Teraz nastolatkowie rozwijają się znacznie szybciej. Mamy tez do czynienia z olbrzymim ulepszaniem w dziedzinie pedagogiki i psychologii, co stymuluje powstawanie rozlicznych nowatorskich metod nauczania, które są w stanie sprawić, że nawet z pozoru nielekkie kwestie mogą być traktowane niczym rozrywka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here