magazyn wynajem

Logistyka to nic innego jak złożony proces polegający na zaplanowaniu przebiegu towarów, surowców, gotowych produktów itp. Odpowiedzialni za to są logistycy – do ich zadań nie należy tylko planowanie poszczególnych etapów podróży towaru, ale nadzorowanie trasy w trakcie. Przykładowo, jeśli logistyk Józef K. pracuje w firmie, która prowadzi dystrybucję karmy dla kotów, jest on odpowiedzialny za to, aby karma nie tylko nie zalegała w magazynach firmy, ale też została prawidłowo zapakowana i bezpiecznie dotarła do konsumentów.

Miejsce pracy logistyków to głównie magazyn logistyczny. Głównie, bo mogą w wyjątkowych przypadkach działać także poza magazynem, w zależności od branży, w której są zatrudnieni. Magazyn, czyli obiekt logistyczny, może być zarówno własnością przedsiębiorstwa, jak i podmiotu wynajmującego na pewien okres czasu. Aktualnie znalezienie magazynu logistycznego, którego możemy wynająć, nie jest skomplikowanym procesem. Pomocne okazują się strony internetowe (np. logicor.eu), które za odpowiednią sumę wynajmują właśnie takie magazyny, z których mogą korzystać przedsiębiorstwa, a głównie logistycy – najważniejsze tutaj osoby.

Magazyn wynajem

Wynajem magazynu wiąże się z koniecznością bardzo dokładnego zestawienia zalet i wad miejsca, które bierzemy pod uwagę. Bardzo istotna jest lokalizacja, czyli na przykład dostęp do dróg, aby wszyscy pracownicy mogli bezproblemowo dojeżdżać do pracy. Warto zwrócić uwagę także na podjazd dla samochodów ciężarowych, które będą zabierały z magazynu wszystkie te towary, które zostały przygotowane do drogi do grupy docelowej produktów – klientów. Hala magazynowa ma za zadanie nie tylko zmieścić wszystkie napływające towary, ale także zapewnić miejsce na swobodne ich przemieszczanie, rozładunek i załadunek. Kolejnym istotnym aspektem jest zorientowanie się w tym jak wygląda wyposażenie magazynu, np. w regały do przechowywania towarów, czy nawet warunki, w jakich nasze produkty byłyby przechowywane.

Średnia cena wynajmu magazynu jest uzależniona między innymi od lokalizacji obiektu i dostępu do infrastruktury drogowej. Stawka za 1m2 zaczyna się już od złotówki, a kończy na kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Jeśli decydujemy się na wynajem hali magazynowej o powierzchni 25000 m2, to miesięczny czynsz będzie wynosił około 0,5mln złotych miesięcznie, jeśli przyjmiemy, że za 1m2 cena jest równa 20 złotych. Najwyższe ceny wynajmu powierzchni magazynowych w Polsce odnotowano w województwie mazowieckim (około 20 złotych), województwie łódzkim (około 16 złotych) oraz województwie małopolskim (około 15 złotych). Warto dodać, że najemca jest zobowiązany do opłacania magazynu niezależnie od tego czy go użytkuje czy nie.

Magazyny logistyczne

W przypadku wielu magazynów logistycznych płacimy nie za metry, ale miejsca paletowe. Warto doprecyzować czym są miejsca paletowe. Jest to według najprostszej definicji przestrzeń przystosowana do przechowywania i zarządzania danymi ładunkami, na przykład kartonami z szamponami do włosów. Strona internetowa mlog24 oferuje nam swoje usługi magazynowe, w których zakres wchodzą owe miejsca magazynowe, ruch paletowy oraz ważenie – kwoty odpowiednio około 18 złotych, 6 złotych i 25 złotych. Firma gwarantuje nam sprawny przepływ towarów, profesjonalną obsługę magazynową i satysfakcjonujące dla obu stron stawki. Dodatkowo, korzystać z usług takich przedsiębiorstw logistycznych możemy długoterminowo lub krótkoterminowo, w zależności od naszych potrzeb. Czasami warto powrócić do metod tradycyjnych. W tym przypadku najbardziej skuteczną metodą znalezienia hali spełniającej nasze oczekiwania, często okazuje się kontakt bezpośredni z właścicielem powierzchni magazynowej. Omówienie szczegółów na miejscu i możliwość obejrzenia obiektu przed wynajmem, jest gwarantem zminimalizowania ryzyka, że po podpisaniu umowy naszym oczom ukażą się wady, które byłyby istotne przed rozpoczęciem współpracy.

Magazyny na wynajem to bardzo dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy są świadomi potrzeb swojej firmy i znają jej możliwości finansowe, co zapewni skuteczny rozwój biznesu i sukcesywną realizację stawianych przed nią celów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here