Rodzice! Strony internetowe pod kontrolą!

Zaczyna was denerwować udzielanie się waszych dzieci na portalach społecznościowych? Albo co gorsza przyłapaliście wyrostka na oglądaniu stron dla dorosłych? Jesteście rodzicami, sami wychowujcie swoje pociechy, nie pozwalajcie żeby robił to za was jakiś pseudoznajomy z facebooka, lub nawiedzony bloger. Filmy porno to też niewłaściwy nauczyciel. Ograniczcie swoim dzieciom dostęp do stron internetowych, które uznajecie za niewłaściwe.
Pozostaje wam założenie blokady w komputerze. Nie panikujcie! Nie jest to wcale trudne i nie wymaga ingerencji informatyka. Naprawdę, sposób jest prosty i szybki, przy założeniu, że dziecko nie będzie wiedziało o blokadzie. Podobnie proste jest bowiem usunięcie zabezpieczenia.
Jak blokować strony internetowe?
Na początku ustalcie jakie strony internetowe chcecie zablokować. Ilość nie jest istotna, ale spiszcie adresy stron dokładnie. Najlepiej żebyście skopiowali je do komputera. Jeśli znacie choćby podstawy obsługi komputera ułatwi wam to zadanie. Nie będziecie musieli „wklepywać” adresów po literce. Jeśli nie, piszcie ręcznie.
Na początku otwórzcie Notatnik. To mała aplikacja do pisania tekstów. Jeśli nie umiecie znaleźć to skorzystajcie z lupy, na dole po lewej stronie ekranu.
Otworzy się biała „kartka” i w górnym lewym rogu kliknijcie na Plik. Rozwinie się menu z którego wybieracie Otwórz. Pojawi się okno ze sporą ilością plików, ale was interesuje dysk C:. Oznaczenie może być różne w zależności od rodzaju systemu Windows. Jest to po prostu wasz dysk główny, na którym zapisują się wszystkie programy. Spokojnie poszukajcie.
Otwórzcie dysk C: i poszukajcie folderu Windows. Otwórzcie. Otwieranie folderów uzyskuje się zazwyczaj poprzez podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Poszukajcie folderu System32 a w nim folder drivers i dalej etc. Foldery są zapisywane alfabetycznie, nie jest trudno znaleźć właściwy.
Możliwe, że zobaczycie pusty folder a to dlatego, że na dole macie zaznaczone otwieranie plików txt. Powinniście zamienić na wszystkie typy.
Wtedy pojawią się pliki a wśród nich host. Otwórzcie go. Wasz notatnik zapełni się pisaniną po angielsku, ale nie zwracajcie na to uwagi.
Interesuje was wpis na samym dole: 127.0.0.1 localhost
Na samym końcu wpiszcie bez #: 127.0.01 adresstrony.pl (enter)
127.0.0.1 www.adresstrony.pl
Następnie kliknijcie Plik i Zapisz.
Oczywiście wpisujecie podobnie wszystkie strony, które chcecie zablokować.
Pamiętajcie żeby niepotrzebnie czegoś nie usunąć. Jeśli coś takiego się zdarzy, nie zapisujcie pliku, wyjdźcie i otwórzcie jeszcze raz.
Metoda jest prosta i jak widzicie w łatwy sposób można zapis usunąć a także dodawać nowe adresy do zablokowania. Jeśli coś się nie uda od razu, możecie poprawić. Zdarzają się przecież błędy w adresach, zwłaszcza kiedy wpisuje się je ręcznie. Jeśli do zablokowania wpiszecie stronę główną, blokowane będą również wszystkie odnośniki.
Sprawdźcie, czy zablokowana strona rzeczywiście się nie uruchamia i możecie teraz spać spokojnie. Dziecko szybciej pomyśli, że internet nie działa, niż doszuka się rozmyślnego działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here