Przez młodych stracę pracę?

Takie czasy, że gdzie się nie obrócimy zalewa nas fala reklam. Do tego, nie zawsze są to reklamy firm z którymi ktokolwiek chciałby współpracować. Pisząc o reklamach mam również na myśli spam. Do tego jeszcze poszukując jakieś informacji wyskakują nam setki stron, których dana informacja nie dotyczy.

Weźmy na to szukasz dla siebie kursu aby podnieść kwalifikacje. Normalne jest, że chcesz się rozwijać. Nie chcesz stać w miejscu czekając aż młodsi, zdolniejsi i będący bardziej na bieżąco z pewnymi kwestiami wygryzą Cię z pracy. Przecież za Tobą przemawiają lata doświadczenia i wiedza. Jednak wiedzę, tak jak strych, należy od czasu do czasu odkurzać. Temu właśnie służą kursy.

Tak więc szukasz kursu dla siebie. Dobrze wiesz czego chcesz się nauczyć, o co uzupełnić wiedzę. W tym momencie interesuje Cię na przykład kurs programowania cnc. Z góry możesz założyć, że nie jest to szkolenie, które robi każda firma. Raczej jedynie kilka miast w Polsce może zdecydować się na robienie tego typu szkoleń. Wśród nich ze maksymalnie dwa czy trzy to kursy, którymi warto się zainwestować.

Tymczasem w wyszukiwarce dostaniesz informacje o przeróżnych szkołach. Od językowych, poprzez zawodową opiekę nad osobami starszymi. Ciężko mi powiedzieć, dlaczego wyszukiwarka uważa, że każdy, kto chce się doszkalać robi to aby znaleźć nową pracę.

Na usprawiedliwienie mogę dodać, że to pracodawcy w większości przypadków kierują pracownika na kursy i szkolenia. Może rzeczywiście być tak, że zdecydowana większość osób już zatrudnionych nie widzi sensu podnoszenia swoich kwalifikacji na własną rękę.

Dla Ciebie to oczywiście dobrze, skoro tak mało osób chce się doszkalać i specjalizować to oznacza, że za jakiś czas będziesz pracodawca będzie poszukiwać właśnie Ciebie. Co za tym idzie budżet domowy znacząco wzrośnie.

Zdarzały się już w przeszłości przypadki ludzi, którzy dzięki dobrze wybranym kursom zdecydowali się założyć własną działalność, zamiast pozostać u obecnego pracodawcy. Dzięki temu ich zarobek znacząco wzrósł. Dodatkowo dzięki elastycznym godzinom pracy okazywało się, że mają zdecydowanie więcej czasu dla rodziny. Ewentualnie dla własnych przyjemności.

Dlatego też wszelkie formy szkoleń i podnoszenia kwalifikacji są oczekiwanym modelem rozwoju. Nie twierdzę, że od razu staniesz się pracownikiem, bez którego firma upadnie. Jeżeli jakaś firma nie jest w stanie utrzymać się bez jednego pracownika to z pewnością nie jest to firma w której ktokolwiek powinien pracować. Jeżeli już jesteś pracownikiem, bez którego przedsiębiorstwo nie może funkcjonować warto się zastanowić nad założeniem własnej działalności, aby firmę przejąć. Nie ma sensu pracować dla kogoś skoro ten ktoś może pracować dla Ciebie.

Świat tak jest skonstruowany, że prędzej czy później przyjdzie ktoś kto będzie lepiej rozumiał programowanie cnc od nas, a nawet lepiej będzie rozumiał obsługę firmowego ekspresu do kawy. Jest to całkowicie naturalne. Jednak ta osoba nie będzie wiedziała, w jakich sytuacjach używać swojej wiedzy. Nad takimi przypadkami będziesz mieć przewagę. Dlatego warto inwestować w rozwój siebie. Idź na kurs!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here