Programowanie podświadomości.

Podświadomość, jest to część ludzkiej psychiki w której znajdują się elementy niepodlegające naszej kontroli. To ona decyduje jak się zachowujemy, jak postrzegamy świat w danym momencie i jak funkcjonujemy. Jest zależna od naszego nastawienia, emocji i sytuacji, które już przeżyliśmy w swoim życiu.
Podświadomość funkcjonuje razem ze świadomością.
Świadomość pozwala nam decydować o tym, o czym myślimy, podejmować świadomie decyzje. Natomiast podświadomość działa całkowicie bez naszej wiedzy.

Podświadomość można traktować, jako programator umysłu i naszego życia. Wpływa ona na nasze czyny i sposób odbierania otoczenia. Dlatego jest to element ludzkiej psychiki, nad którym ciągle pracują psycholodzy, ludzie od marketingu, reklamy i Ci, którzy chcą dokonać rozwoju osobistego, dzięki programowaniu podświadomości.

Jakie korzyści przyniesie nam programowanie podświadomości?
1. Po pierwsze znacznie lepiej poznamy siebie, to czego pragniemy i o czym marzymy.
2. Pozbędziemy się nawyków, które od dawna nam przeszkadzały, poprawimy własną samoocenę, wyzbędziemy się strachu przed krytyką i oceną innych.
3. Ułatwimy sobie drogę w dążeniu do celu, poprzez zmianę myślenia i dostosowanie otoczenia do własnych potrzeb.

Praca nad podświadomością nie jest łatwa, ponieważ zgodnie z definicją nie podlega ona naszej kontroli. Istnieją jednak pewne metody, dzięki którym możemy poprawić poziom swojego funkcjonowania, oraz sposób interpretacji otoczenia.

Programowanie podświadomości należy rozpocząć od nauki afirmacji.
Afirmacje są to krótsze, bądź dłuższe zdania, wypowiadane w w formie twierdzącej, w czasie teraźniejszym, które mają na celu zakodowanie w podświadomości pewne założenia i treści.
Dla przykładu, jeśli uważamy, że mamy niską samoocenę, która uniemożliwia nam zawieranie nowych, lub utrzymanie starych znajomości, możemy zastosować kilka prostych afirmacji, które uwolnią nas od lęku krytyki, odrzucenia przez innych.
„Kocham i akceptuję siebie”,
„Jestem otwarta/y na zawieranie nowych znajomości”,
„Mam wokół siebie życzliwych ludzi”.

Afirmacje można zastosować do każdego aspektu życia.
Ważne jest, żeby formułować je w odpowiedni sposób.
Pamiętaj, że muszą być one wypowiadane w formie pozytywnej np. „Przyjmuję teraz wspaniałą, nową pracę”. Stwierdzenia typu „Nienawidzę swojej pracy” tylko pomnażają to, czego nie chcesz.
Nie możemy używać również stwierdzania: „Znajdę ciekawszą, bardziej dochodową pracę”, ponieważ nasza podświadomość nadal będzie funkcjonować w czasie przyszłym.
Wynikiem tego jest, ciągłe poszukiwanie pracy, bo nasza podświadomość będzie skupiać się na dążeniu do celu, a nie na jego osiągnięciu.
Poprawna afirmacja to: „Znalazłem ciekawą i dobrze płatną pracę”.

W dzisiejszych czasach, w każdej dziecinie życia towarzyszy ludziom krytyka. Kobiety stojąc przed lustrem mówią do siebie: jestem za gruba, nie mam pieniędzy na nowe ciuchy, czy jestem taka samotna, mężczyźni wmawiają sobie, że nic im nie wychodzi, że samochód ciągle się psuje, że nie lubią swojej pracy.
To, do czego przywiązujemy uwagę, ulega wzmocnieniu, dlatego należy wyzbyć się negatywnych myśli i zastąpić je pozytywnymi stwierdzeniami.
Im bardziej rozmyślamy o tym czego nie chcemy, tym bardziej nasza podświadomość się na tym skupia. Dlatego zmieńmy nastawienie. A nasze życie również zmieni się na lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here