Odzież używana do uprawiania sportu

Ubrania używane codziennie do bieganie lub wykonywania innych treningów powinny być wygodne, dobrze wchłaniać pot, a także bez problemu wytrzymywać częste pranie jak i szybko schnąć. Najlepiej więc mieć przynajmniej dwa komplety takich strojów na dni ciepłe i chłodniejsze, a można je skompletować w second-handzie.

Co kupić do codziennych treningów?

Z pewnością niezbędne będą spodnie dresowe lub legginsy. Na lato potrzebować będziemy spodenek. Taka odzież używana to jedynie ułamek kwoty, którą trzeba by wydać w sklepie sportowym lub sieciówce. Kolejna sprawa to koszulki i bluzy. Najlepiej, by były wykonane z jak największej ilości bawełny, wtedy będą dobrze odprowadzać wilgoć.

Każdemu ćwiczącemu przydadzą się też skarpety i podkolanówki. Te także można kupić nowe lub z delikatnymi śladami użytkowania w sklepie, gdzie asortymentem jest odzież używana. Wiele second-handów oferuje także nowe buty do biegania, na przykład z końcówek kolekcji.

Jak wybierać odzież używaną do sportu?

Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jej skład. Nie powinna ona być sztuczna, ponieważ wtedy powietrze nie będzie przepuszczane, zaś pot znajdować się będzie bezpośrednio na skórze. Nie jest to komfortowe, ale także sprawia z czasem, że robi się po prostu zimno. Oczywiście poza jakością elementu ubrania należy przyjrzeć się jego stanowi. Czy ma jakieś plamy lub dziury?

O ile rozprucia na szwie łatwo da się usunąć, o tyle zmechacenia już zostają na stroju i nie prezentuje się to dobrze, a chcemy wyglądać na zadbanych także uprawiając sport. Trzeba także przymierzyć bluzy czy spodnie sprawdzając, czy wygodnie leżą i nie krępują ruchów. Takie ubrania używane nie mogą być za małe ani za duże.

W jakich działach szukać ubrań sportowych?

Wiele dużych sklepów z odzieżą używaną ma wyznaczone sektory z ubraniami sportowymi. Takie stroje mogą się także znaleźć w sektorach dla poszczególnych płci. Niekiedy po prostu spodnie dresowe można znaleźć pomiędzy spodniami, podobnie legginsy.

Odzież sportowa męska znajduje się na dziale męskim często jako zwykła odzież casualowa bawełniana. Warto zajrzeć do second-handu szczególnie w dzień dostawy, ponieważ łatwo wtedy można znaleźć ubrania świetnej jakości, które nie cieszą się aż taką popularnością jak inne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here