Obsługa kadrowo-płacowa dla firm

Obsługa kadr i płac to jeden z kluczowych procesów w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Wielu przedsiębiorców w różnym wieku musi się więc zmierzyć z dylematem, czy lepiej zajmować się kadrami i płacami samodzielnie, czy może jednak zdecydować się na outsourcing i współpracę z biurem księgowym. Współpraca z zewnętrzną firmą jest zazwyczaj tańsza niż stworzenie własnego działu kadr i płac w firmie. Zobaczmy zatem, na czym polega obsługa kadrowo-płacowa i komu zlecić tę usługę?

Obsługa kadrowo-płacowa Poznań – zakres usług

Obsługa kadrowo-płacowa to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. Zakres czynności związanych z obsługą kadrowo-płacową różni się jednak w zależności od branży i specyfiki firmy oraz oczywiście jej indywidualnych potrzeb. Podstawowymi zadaniami wchodzącymi w obsługę kadrowo-płacową, którymi zajmuje się oddział kadrowo płacowy lub biuro księgowe są m.in. przygotowywanie, rozliczanie i archiwizowanie umów o pracę, obsługa rozliczeń ZUS, opracowywanie listy prac i prowadzenie dokumentacji związanej z wynagrodzeniami, wystawienia świadectw pracy, zaświadczeń itp., rozliczanie urlopów, delegacji itp., nadzór nad sprawami związanymi z BHP i badaniami lekarskimi oraz szeroko rozumiane doradztwo. Fachowa obsługa kadrowo-płacowa jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania każdej firmy, bez którego żadne przedsiębiorstwo nie może odnieść oczekiwanego sukcesu.

Kadry i płace – czy lepiej zająć się tym samodzielnie, czy skorzystać z usług biura księgowości?

Jak można było przeczytać wyżej, pracownicy lub firma odpowiedzialna za kadry i płace muszą sobie radzić z bardzo długą listą zadań. W wielu przypadkach najbardziej sensownym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z outsourcingu, czyli usług biura księgowego. Samodzielne prowadzenie obsługi kadrowo-płacowej jest popularne wśród młodych przedsiębiorców, którzy starają się kontrolować każdy obszar swojej działalności. W przypadku prowadzenia małej firmy, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów czy wyliczanie podatków faktycznie nie powinno sprawić dużych trudności. Wymaga jednak czasu, dlatego nawet małe przedsiębiorstwa i jednoosobowe działalności gospodarcze mogą skorzystać z outsourcingu. Oszczędzenie czasu na obsłudze kadrowo płacowej może pozwolić na większą inwestycję swojej energii w rozwój firmy. W przypadku większych firm współpraca z biurem księgowości wciąż może być lepszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem niż stworzenie wewnętrznego działu kadrów i płac.

Kadry i płace Poznań z Garde Profit

Obsługa kadrowo-płacowa Poznań powinna być wykonywana przez specjalistów, ponieważ tylko oni gwarantują prawidłowe funkcjonowanie firmy. Profesjonalne usługi oferuje poznańskie biuro księgowości Garde Profit. Zespół Garde Profit od wielu lat zajmuje się księgowością firm różnej wielkości oraz fachową obsługą kadrowo-płacową różnych przedsiębiorstw w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here