Kredyt samochodowy

Średnia wartość pojazdu mechanicznego, jaki porusza się po polskich drogach, to blisko 30 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że tylko co drugi Polak generuje oszczędności, a ich wartość nie jest najczęściej większa, niż dwukrotność przeciętnej pensji, nic dziwnego, że szukamy zewnętrznych źródeł finansowego wsparcia za zakup samochodu. Jednym z nich jest kredyt bankowy. Dowiedz się, na jakich warunkach możesz go uzyskać i jakie zalety wykazuje. 

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt na samochód, to jedno ze zobowiązań celowych, jakie udziela instytucja bankowa. Najczęściej brany jest bez konieczności wnoszenia przez kredytobiorcę wkładu własnego, a sama wpłata regulowana jest na preferencyjnych warunkach. 

Co ważne, kredyt samochodowy może wciąż zarówno klient prywatny, ale również firma, dzięki czemu auto na raty staje się ogromnym wsparciem w ramach budowania floty samochodowej w celu rozwoju biznesu. 

Ogromną zaletą kredytu samochodowego jest to, że kredytobiorca od razu staje się jedynym właścicielem pojazdu mechanicznego i może nim swobodnie dysponować. Tym przede wszystkim różni się kredyt od leasingu, w przypadku którego leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu. 

Jak otrzymać kredyt na auto?

Jeśli szukasz finansowego wsparcia w celu nabycia auta, musisz wiedzieć, że kredyt samochodowy zostanie Ci udzielony tylko wtedy, gdy spełnisz określone warunki instytucji bankowej. Podstawą jest weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Ta wyliczana jest na podstawie generowanych dochodów, ale również analizowana zostaje historia kredytowa. Jeśli wnioskujący o kredyt samochodowy ma jakieś długi albo w przeszłości nie spłacał zobowiązań w terminie, raczej nie ma szans na współpracę z bankiem. 

Dobrą informacją jest natomiast to, że kredyt na samochód może być naprawdę elastyczny, dzięki czemu to kredytobiorca może wybierać zobowiązanie idealnie dopasowane wedle indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty. Co więcej, niektóre banki udzielają takie kredyty również początkującym firmom, które nie mają jeszcze zdolności kredytowej ani budżetu, aby sfinansować zakup samochodowej floty. 

Na jaki samochód można wziąć kredyt? 

Banki udzielają kredyty samochodowe na auta nowe, ale również te używane. Pojazdy mogą pochodzić od prywatnego właściciela, komisu czy dealera samochodowego. Kredytobiorca musi jednak wskazać konkretny samochód, jaki chce nabyć. 

Jak wziąć kredyt na samochód?

Bankowość internetowa upraszcza wszelkie procedury nawiązywania współpracy w ramach zaciąganych zobowiązań. Klienci, którzy szukają finansowego wsparcia w celu nabycia samochodu, mogą skorzystać z opcji wnioskowania o kredyt online. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek, zaznaczyć w nim preferowaną wartość zobowiązania oraz wskazać cel zaciągnięcia kredytu. W licznych przypadkach konieczne jest również dołączenie deklaracji o zarobkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here