Jaki serwer wybrać na sklep internetowy?

Jaki serwer na sklep internetowy?

Sklepy internetowe są to bardzo rozbudowane i zasobożerne platformy sprzedażowe. Jeżeli nieodpowiednio dobierze się hosting, może to spowodować wiele problemów, a nawet upadek strony. Internetowe sklepy prowadzimy przede wszystkim dla zysku, a zysk generują osoby kupując u nas w sklepie. Dlatego staramy się pozyskać ich jak najwięcej.

Sklepy, które dobrze prosperują mogą mieć po pewnym czasie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy klientów. Taka liczba już robi ogromny zysk, a co za tym idzie, nasze serwery mogą nie wytrzymać przy tak dużym ruchu. Co więc należy poczynić aby ustrzec się przed takim problemem?

Kiedy decydujemy się na wybór serwera pod sklep internetowy musimy już zawczasu pomyśleć o naszej przyszłości, pod która należy dobranie odpowiedniej infrastruktury dedykowanej dla naszego sklepu. Dodatkowo w tym celu najlepiej jest się skontaktować ze swoim hoistingodawcą oraz przedstawić projekt.

Dla sklepów, które są dosyć małe proponowany jest Hosting współdzielony z SSD.

Dla większych sklepów Serwer VPS / hosting dedykowany lub konfiguracja kilku serwerów VPS.

Czym jest hosting współdzielony SSD?

To najpopularniejszy z rozwiązań dla małych sklepów, gdzie Twoja strona współdzieli zasoby serwera oraz jego moc obliczeniową z innymi stronami, które są umieszczone na tym serwerze. Rozwiązanie jest dobre, do momentu, w którym żadna ze stron nie odnotuje w tym samym czasie dużej liczby odwiedzin. Im więcej osób pojawia się na naszej stronie tym większe obciążenie dla naszego serwera oraz bardzo „zamulonym” działaniem sklepu lub czasem zawieszenia się serwera.

Serwer VPS – serwer prywatny

Tutaj posiadasz dostęp do większej maszyny, która jest odizolowana od innych. Posiadamy tutaj dostęp do systemu ze zdefiniowana ilością zasobów do wykorzystania.

Dedyki – czyli serwery dedykowane

W tym wypadku, Twój sklep internetowy „stoi’ na specjalnie wydzielonym serwerze, który możesz w pełnym zakresie dostosować do swoich potrzeb. Ten rodzaj serwerów jest dedykowany dla osób, które odwiedzają sklep w tysiącach użytkowników oraz będzie dokonywało codziennych zakupów.

Dodatkowo zwraca się również uwagę na dodatkowe parametry przy wyborze serwerów.

Pojemność jest to jeden z głównych parametrów serwera. Określa nam ilość miejsca na serwerze, która jest do dyspozycji, aby przechować pliki tworzące stronę, pocztę czy narzędzia wspomagające sprzedaż.
Transfer w przypadku sklepu internetowego, stabilność łącza, pozwala na zaufanie wśród klientów, który nie obawia się, że strona będzie odstawiać „cyrki”. Nie możemy pozwolić klientowi wyjść ze strony, w czasie kiedy on nie zdążył się zapoznać z naszą ofertą. Prawie połowa internautów oczkuję, że strona załaduję się w ciągu 2 sekund. Mniej niż 50 % jest za opuszczeniem strony, jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy. Jest to równie ważny parametr, który decyduję o tym czy klient z nami zostanie czy też nie.

Jeżeli mamy już wybierać serwer pod sklep to należy wybrać taki aby był w miarę szybki, elastyczny oraz pozwalał na stabilność pracy. Posiadając dużo towaru, musimy odpowiednio dobrać layout strony, który umożliwi klientowi szybsze oraz wygodniejsze zakupy w naszym sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here