Jaka przyszłość kinowa czeka nas za kilka lat?

Przeciążone serwery to zmora aktualnych serwisów internetowych, które dostarczają filmy, które można obejrzeć szybciej niż wersje na dvd. Nie dziwi więc fakt, że spora część populacji wchodzi na tego typu serwisy z nadzieją na obejrzenie najnowszego filmu praktycznie bez zapłacenia za niego. Do tego dochodzi komfort – często już po tygodniu od wypuszczenia wersji do kin, mamy możliwość obejrzenia filmu na telewizorze jakim chcemy, z osobami jakimi lubimy i w sposób jaki nam najbardziej odpowiada – leżąc na łóżku czy gotując obiad i jednocześnie oglądając film.
Prawda jest również jedna – obejrzenie filmu w domu to nieszanowanie praw autorskich osoby, która przeznaczyła budżet, pomysł i całą aranżację na stworzenie tego dzieła. Problem jednak nie jest pojedynczy – ponad osiemdziesiąt procent populacji przyznaje się do korzystania z darmowych serwisów internetowych i oglądania filmów z nielegalnych źródeł. W jaki więc sposób reżyserzy i aktorzy zarabiają takie kwoty?
Przede wszystkim zyski czerpią z reklam – filmy i kina zawsze mają ukryte przekazy reklamowe i zawierają lokowanie produktu. Pomysł, który wydawać by się mogło nieskuteczny okazuje się wysoce dochodowy – przede wszystkim działający na naszą wyobraźnię – od razu klienci mają ochotę kupić dany produkt i z niego korzystać.
Równie często co przeciążone serwery, pojawia się temat związany z pobieraniem filmów. Więc jak ściągnąć film ze strony internetowej, aby był w dobrej jakości dźwięku i obrazu oraz aby było to legalne? Okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Wszystkie źródła z których pobieramy bez żadnej opłaty filmy lub seriale okazują się być niedozwolone i ryzykujemy za to mandatem lub nawet karą pozbawienia wolności.
Nie powinna taka sytuacja dzisiaj – w pierwszym dwudziestoleciu dwudziestego pierwszego wieku dziwić i szokować tego typu sytuacja – serwisy internetowe, za przysłowiowe „grosze” udostępniają szeroki asortyment filmów i seriali wraz z porozumieniem z reżyserami. Korzyści z tego ma każdy – od użytkownika po producenta, bo każdy dostaje i zabiera wynagrodzenie za usługę. Dzisiaj jest wiele tego typu serwisów, z których każdy chce korzystać i odchodzi się od telewizji, do której trzeba się podporządkować jeśli chodzi o rozkład godzinowy danych programów. Doba internetu sprawiła, że każdy ma swobodny dostęp do takich treści i video w internecie na jakie ma ochotę, a co za tym idzie – odchodzi się od telewizora w domu, a nawet jeśli mamy telewizory plazmowe, to rzadko już podłącza się do niego telewizję kablową czy satelitarną – po prostu się to nie opłaca.
Jak więc będziemy oglądać filmy za kilkadziesiąt lat? Badania dowodzą, że najchętniej będziemy chcieli oglądać nie w multipleksach czy większych kinach, a po prostu w zaciszu domowym płacąc odpowiednią stawkę. Wiele osób i tak w ten sposób oszczędzi – płacąc za tego typu usługi nie będziemy musieli myśleć o wychodzeniu z domu, zaoszczędzimy na piciu i jedzeniu, które jest nieodłącznym symbolem wielkich sal kinowych i będziemy cieszyć się miłą atmosferą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here