Jak zrobić stronę internetową?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zrobić stronę internetową? Coraz więcej ludzi chciałoby mieć swoje własne miejsce w internecie, gdzie może przekazywać swoje własne myśli i treści innym użytkownikom. Niektórym marzy się też własny sklep internetowy czy serwis informacyjny, a może chociażby… wszystko zależy od ludzkiej kreatywności. Pojawia się jednak problem od czego zacząć, w końcu nie każdy urodził się programistą czy ekspertem od tworzenia stron internetowych. Od czego więc należałoby zacząć?

Na początek należy pomyśleć nad tym, czy chcemy od razu założyć pełnoprawną, własną witrynę i zainwestować w nasz pomysł wiele pieniędzy, czy może na początek wypróbować darmowe rozwiązania, które także mają ciekawe możliwości? Tu zajmiemy się darmowymi platformami, których zaletą oprócz braku konieczności inwestowania pieniędzy, jest też to że nie musimy znać języków programowania itp.

BLOGGER – System dla osób które chciałyby mieć własnego bloga. Do systemu logujemy się za pomocą danych do konta Google, a więc tych samych, których używamy w usługach takich jak Gmail, Mapy Google czy Wirtualny Dysk. Tworzymy następnie profil blogera i zakładamy stronę. Wybieramy jeden z gotowych szablonów (jeśli troszkę pokombinujemy, będziemy mogli je modyfikować). W ustawieniach mamy intuicyjny interfejs służący do zmieniania wyglądu strony, dostosowywania możliwości naszego bloga, ustawianie restrykcji odnośnie komentarzy, dodawania wtyczek społecznościowych itp. Nasza strona internetowa będzie miała adres nazwawitryny.blogspot.com, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Zaletami platformy Blogger jest fakt iż jest darmowa, bardzo prosta w obsłudze, niewymagająca od nas tworzenia dodatkowych kont. Jest też kompatybilna z platformami typu AdSense czy AdWords, dzięki którym możemy zarabiać. Wady to niskie możliwości dostosowywania wyglądu strony, archaicznie wyglądające szablony i czcionki, wiele nazw i adresów internetowych jest już zajętych i trzeba się namyśleć przez dłuższy czas aby znaleźć dostępny adres.

WORDPRESS.COM – Coś również dla blogerów, ale również tych którzy chcą mieć własną, prostą stronę internetową, która z czasem zyska dodatkowe funkcje. Zakładamy konto na wordpress.com i zaczynamy. W porównaniu do konkurencyjnego bloggera zaletą są większe możliwości optymalizacji i zmieniania wyglądu strony, ładniejsze motywy, blog wygląda profesjonalniej. Niestety jego obsługa jest nieco trudniejsza, jednak również z czasem każdy się może jej nauczyć. Wyświetlają się też na naszej stronie reklamy na co nie mamy wpływu, chyba że wykupimy płatny pakiet dla naszej strony – zyskamy wtedy unikatowy adres internetowy, brak reklam itp.

CUPSELL – To z kolei platforma dla tych, którym marzy się własny sklep z ubraniami i gadżetami, ale nie mają pojęcia o programowaniu, a tym bardziej zaplecza do produkcji ciuchów. Użytkownik zajmuje się projektowaniem wzorów, dbaniem o wygląd strony sklepu, ustalaniem cen itp., natomiast samą stronę sklepu, system sprzedaży oraz produkcję odzieży wykonują właściciele serwisu cupsell, wypłacając nam odpowiednią prowizję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here