Jak odfrankować kredyt?

Wzięcie kredytu jest dość prostą sprawą. Sporo osób decyduje się dzisiaj na kredyty (głównie hipoteczne). Zazwyczaj kredyty bankowe nie są obarczone dużym ryzykiem. Większość ludzi nie ma problemów ze spłacaniem zadłużenia. Jednak jakiś czas temu spora liczba osób wzięła kredyty we frankach.

Dzisiaj ludzie ci na pewno żałują tej decyzji, która przyczyniła się do tragedii finansowej dla nich. Frank był w tym czasie przedstawiany jako waluta, która jest stabilna i utrzyma się na ówczesnym kursie. Niestety, sytuacja się zmieniła. Na szczęście kancelarie prawne już od dawna działają na rzecz frankowiczów. Każda zadłużona osoba może zwrócić się o pomoc do prawnika, który pomoże w rozwiązaniu jej problemów finansowych.

Pomoc frankowiczom – rząd się nie wywiązuje z obietnic

Co jakiś czas rząd obiecuje, że zajmie się pomocą dla ludzi mających kredyt we frankach. Jednak kolejne projekty ustaw w tej sprawie są zamrażane, a zadłużone osoby nadal spłacają ogromne zobowiązania na rzecz banków. Na szczęście jest możliwość udzielenia pomocy takim osobom. Ludzie mający kredyt we frankach mogą podejmować pewne kroki w celu poprawienia swojej sytuacji.

Pomoc prawnika dla frankowiczów

W Polsce działają kancelarie prawne, w których pracują specjaliści zajmujący się pomocą frankowiczom. Coraz więcej osób zadłużonych korzysta z tego typu usług. Co ważne, w Polsce zapadają wyroki sądowe, które mogą nawet unieważnić zaciągnięty kredyt we frankach. Żeby jednak do tego doszło, prawnik musi dobrze poznać sytuację klienta i historię wzięcia jego kredytu.

Jak wygląda pomoc prawnika dla osób z kredytem we frankach

Na początku ważna jest szczegółowa analiza podpisanej umowy z bankiem. Jak powiedział w rozmowie z nami przedstawiciel serwisu Venture Capital – konieczna jest jej ocena z przepisami Kodeksu Cywilnego. Wiele umów, które podpisywali frankowicze, jest niezgodna z przepisami wspomnianego kodeksu. Umowy były narzucane jednostronnie. Umowy takie naruszać mogą również przepisy prawa bankowego i dewizowego. Podczas analizy, prawnik wychwyci wszelkie błędy, które mogą obciążać bank.

Co może zyskać klient?

• Klient może uzyskać możliwość odwalutowania kredytu, czyli jego spłaty w złotówkach zgodnie ze stawką LIBOR.

• Usunięcie klauzul abuzywnych z zawartej umowy – są one niezgodne z prawem polskim oraz unijnym.

• Kancelarie prawne oferują strategie procesowe, w celu zwrotu przez bank 1/3 wartości nadpłaconych rat, a także opłat z tytułu ubezpieczenia niskiego wkładu.

• Istnieje możliwość doprowadzenia do zmniejszenia salda kredytu o 50% do 70%, dzięki usunięciu z umowy klauzul indeksacyjnych.

• W niektórych przypadkach może nastąpić całkowite unieważnienie umowy kredytowej. W takiej sytuacji klient banku otrzyma 100% zwrot wpłaconych rat kredytowych.

Wyspecjalizowane w pomocy frankowiczom kancelarie prawne pomogą klientom napisać pozew. Usługi tego typu mogą mieć różną cenę. Częstą praktyką jest wręczanie początkowo niedużej zaliczki, a także pewnego procenta od uzyskanej sumy pieniędzy od banku po wygranym procesie. Prawnik przeprowadzi swojego klienta przez cały proces sądowy. Sporo spraw związanych z kredytami we frankach kończy się jakimiś zwrotami pieniędzy, więc na pewno warto zwrócić się o pomoc do dobrej kancelarii prawnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here