deska sup

Decydując się na rozpoczęcie przygody z deskami sup, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, kto i w jakich okolicznościach będzie korzystał z owej deski. Będzie to dorosły mężczyzna na wzburzonym morzu czy może ojciec z dzieckiem na spokojnej tafli jeziora? Pompowana deska sup może stanowić źródło świetnej zabawy na dla amatorów najróżniejszych sportów wodnych – zarówno tych spokojniejszych, jak i tych bardziej ekstremalnych.

Deska dla odważnych i doświadczonych

Wybierając deskę po raz pierwszy, powinniśmy kierować się nie tylko przeznaczeniem, ale również naszym doświadczeniem w jej obsłudze. Deski smukłe i o bardziej strzelistym kształcie umożliwiają osiąganie dużych prędkości, dedykowane są więc osobom bardziej doświadczonym. Idealnym przykładem “deski wyścigowej” jest pompowana deska sup Meteor Race marki Aztron – stosunek jej długości do szerokości pozwala na osiąganie zawrotnego tempa, nie tracąc przy tym nic ze swojej sztywności i stabilności. Kick pad, w który została wyposażona, pozwala uzyskać użytkownikowi większą kontrolę nad deską podczas nawrotów czy skrętów. Jak już wyżej wspomniano, wymagana jest tu wiedza i doświadczenie, nie jest to odpowiednia deska dla początkujących.

Na spokojny, rodzinny wypad

Decydując się na wypad z dziećmi, nastawiamy się raczej na relaks i spokojny wypoczynek. Stawiamy wtedy na wygodę i bezpieczeństwo. Idealna pompowana deska sup powinna być zatem szersza niż np. wspomniany wyżej Meteor Race. Nie potrzebujemy deski do ścigania się, a raczej do aktywnej formy spędzenia czasu, rekreacyjnie. Dobrym przykładem takiej deski jest model tej samej firmy – Aztron – Galaxie Multi – Person. Jest ona polecana dla trzech, a nawet czterech osób – ważne, aby łączna waga nie przekraczała 240kg. Nadaje się do pływania po spokojnym morzu, jeziorze czy zatoce. Dzięki dodatkowemu mocowaniu możemy zabrać ze sobą butelkę wody czy przekąskę. 

Na dobry początek

Zanim jednak zabierzemy rodzinę na dłuższy wypad, dobrze byłoby samemu zagłębić się w tajniki surfowania. Nie mając żadnego doświadczenia, zaopatrzeni w dobrą kamizelkę ratunkową, powinniśmy wybrać deskę przyjazną kompletnym laikom – taką deską jest np. pompowana deska sup Pulsar. Producent gwarantuje niezwykłą stabilność, manewrowość i łatwość trzymania kursu. Najlepiej rozpocząć swoją naukę na jeziorze, na płaskiej wodzie. Kiedy już złapiemy bakcyla, poczujemy się pewniej, będziemy mogli rozwijać swoje umiejętności solo lub zarażać swoim nowym zainteresowaniem dzieci i resztę rodziny.

Artykuł przygotowany przy współpracy z GoSUP.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here