Dysk SSD NVMe

Odpowiedni wybór nośnika pamięci do komputera bądź laptopa to trudne zadanie. Na rynku znajdziemy wiele interesujących modeli dysków – podpowiadamy, co wybrać, by osiągnąć jak największą wydajność.

HDD czy SSD?

W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się dyski SSD (ang. solid-state drive), które cechują się znacznie lepszymi parametrami niż wcześniejsze rozwiązania. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takich nośników, jako że są one nawet kilkakrotnie szybsze niż tradycyjne dyski talerzowe HDD, które jeszcze do niedawna górowały w rankingach. Rola obydwóch rodzajów napędu jest taka sama – możemy zapisać dowolne pliki, zarówno te służące do obsługi systemu, jak i pliki aplikacji, zdjęcia, filmy czy gry.

Dysk SSD NVMe to szansa na skorzystanie z najnowszych i najwydajniejszych rozwiązań. Jest to propozycja, która sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, które na co dzień zajmują się obróbką filmów w wysokiej rozdzielczości czy analizą danych, a także dla graczy. Tego typu napęd wykorzystuje stosunkowo młodą technologię Non-Volatile Memory Express, która oferuje szybki przesył informacji, minimalne opóźnienia i kompatybilność z wieloma sprzętami.

Technologia NVMe – błyskawiczna wymiana informacji

Modele dysków NVMe SSD wyróżniają się na tle innych produktów pod wieloma względami. Ich doskonałe parametry przyciągają liczne grono użytkowników, którzy poszukują wydajnego i szybkiego nośnika do codziennej pracy. Co sprawia, że urządzenia tego typu oferują takie możliwości?

NVMe to protokół przesyłania danych stworzony z myślą o wyższym standardzie zarządzania informacjami, wykorzystujący magistralę PCI Express. Zaprojektowany został dla pamięci półprzewodnikowych flash, takich jak właśnie dyski SSD, zastępując nieco przestarzały już protokół AHCI. Nowoczesna technologia NVM Express jest efektem współpracy aż 80 firm – w tym takich gigantów jak Samsung. Protokół NVMe zmniejsza obciążenia wejścia/wyjścia, oferuje znakomitą wydajność w stosunku do starszych interfejsów, a dodatkowo minimalizuje opóźnienia, które bardzo często pojawiały się w przypadku dysków twardych HDD.

Samsung 980 NVMe SSD – dysk dla wymagających

Wśród firm produkujących wysokiej klasy modele dysków z protokołem NVMe warto wyróżnić właśnie Samsunga. W ofercie marki można znaleźć wiele interesujących produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z nich jest dysk NVMe PCIe 4.0 SSD 980 PRO, który może pochwalić się doskonałymi parametrami.

Opisywany dysk SSD NVMe od firmy Samsung to gwarancja wysokiej jakości pracy komputera. Model został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych graczach oraz dużych przedsiębiorstwach, w których przesył danych musi odbywać się z maksymalną prędkością. Dysk 980 PRO oferuje znakomitą przepustowość i niezastąpioną wydajność, która jest niezwykle istotna podczas pracy w zaawansowanych programach graficznych czy grania w najnowsze tytuły.

Model 980 PRO jest napędzany dedykowanym kontrolerem Elpis dla SSD PCIe 4.0 i oferuje prędkość odczytu i zapisu informacji na poziomie sięgającym nawet 6900/5000 MB/s. Kompaktowy format M.2 2280 sprawia, że dysk może być z powodzeniem montowany w większości komputerów stacjonarnych i laptopów. Zastosowano tutaj trwałą, niklowaną powłokę oraz warstwę odprowadzającą ciepło, co pozwala skutecznie kontrolować poziom nagrzania chipów pamięci NAND i kontrolera. Efektem jest niezawodna i maksymalnie wydajna praca w każdych okolicznościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here