Doradca kredytowy pomoże nie tylko przy kredycie hipotecznym

Osoby fizyczne najczęściej zwracają się do doradcy kredytowego, gdy chcą uzyskać w banku kredyt hipoteczny. Rzeczywiście, jest to zobowiązanie na wiele lat, a do tego na bardzo wysoką kwotę, dlatego dobrze jest skonsultować wybór ze specjalistą. Niemniej jednak może on pomóc także w przypadku innego rodzaju kredytu, jaki chcemy zaciągnąć.

Jak pracuje doradca kredytowy?

Na początku warto zastanowić się, jak w ogóle wygląda praca doradcy kredytowego oraz w jaki konkretnie sposób może nam pomóc. Otóż doradca kredytowy, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w tematyce kredytów. Dokładnie zna on mechanizm funkcjonowania tego produktu finansowego, a także wie, jakie trendy panują obecnie na rynku kredytów. Praca doradcy kredytowego opiera się w największym stopniu na analizie potrzeb klienta i dopasowaniu do nich konkretnej oferty kredytowej. Oznacza to, że w pierwszej kolejności doradca odbywa rozmowę z klientem odnośnie tego, jaki rodzaj kredytu go interesuje, na co chce wydać otrzymane środki oraz jaka jest jego zdolność kredytowa.

Następnie specjalista proponuje klientowi różnorakie rozwiązania i przedstawia konkretne oferty. Co istotne, doradca kredytowy nie pracuje dla konkretnego banku, zatem nie będzie on chciał każdorazowo sprzedać kredytu, który oferuje konkretny podmiot. Wręcz przeciwnie – wybiera on ofertę spośród tych, które obecnie są dostępne na rynku. Doradca kredytowy może również pomóc klientowi w dopełnieniu niektórych formalności, a także pomaga znaleźć odpowiedzi na nurtujące klienta pytania.

Więcej informacji: Doradca kredytowy Tomasz Wostal – zapoznaj się z ofertą profesjonalnego doradztwa kredytowego.

Nie tylko kredyt hipoteczny

Wizyta w biurze doradcy kredytowego nieodmiennie kojarzona jest z chęcią zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Tymczasem powinniśmy pamiętać, że kredyt każdego rodzaju jest poważnym zobowiązaniem i w gruncie rzeczy wymaga szczegółowej analizy. Dlatego chcąc wziąć kredyt gotówkowy, na samochód, na remont mieszkania czy na założenie działalności gospodarczej lub jakiekolwiek inny, powinniśmy skonsultować się do doradcą kredytowym. Jego rola sprowadza się nie tylko do znalezienia dla nas jak najlepszej oferty, choć oczywiście jest to bardzo ważne zadanie. Doradca kredytowy podpowiada również, w jaki sposób można zwiększyć swoją zdolność kredytową, aby móc otrzymać lepsze warunki kredytowania.

Dzięki jego wiedzy odnośnie funkcjonowania rynku kredytów możemy podjąć decyzję o jego zaciągnięciu we właściwym momencie, gdy sytuacja na nim jest korzystna dla kredytobiorców. Doradca zajmuje się również szczegółowym analizowaniem umowy kredytowej, która jest wiążąca dla klienta. Dlatego też przed jej podpisaniem warto zwrócić się z prośbą o poradę specjalisty. Dzięki temu możemy uchronić się przed zgubnymi skutkami podpisania niekorzystnej dla nas umowy kredytowej. Warto również pamiętać, że do doradcy kredytowego można zgłosić się również wtedy, gdy już zaciągniemy kredyt dowolnego typu. Być może przytłacza nas wysokość raty kredytu albo chcielibyśmy skonsolidować więcej zobowiązań w jedno? Doradca kredytowy służy pomocą w tych i w innych sprawach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here