Czy można wziąć w leasing auto używane

Leasing jest typem finansowania zakupu samochodu. To forma finansowania zewnętrznego, czyli rozwiązanie przeznaczone do pozyskiwania funduszy na nowy samochód z zewnątrz. No właśnie – ale czy ten samochód, który chcesz właśnie dla siebie kupić, aby na pewno musi być zupełnie nowy? Czy jeśli nie stać się na to, by pozostawić w jakimś komisie gotówkę i opuścić go całkiem niezłym jeszcze pojazdem, to czy naprawdę musisz pożyczać pieniądze po to, by władować je w o wiele droższy samochód prosto z salonu? No całe szczęście nie. Leasing samochodowy z www.vwfs.pl może przyjmować naprawdę różne formy. Nie jest więc powiedziane, że za każdym razem będzie on dotyczyć auta nowego. Jeżeli na takich nowościach w ogóle ci nie zależy, wręcz nie powinieneś po nie sięgać, bo akurat nie ma to sensu, gdy próbujesz oszczędzać i próbujesz nie przekroczyć swojego budżetu.

Czy można wziąć auto używane w leasing i czy warto?

Teraz sprawa powinna być już dla ciebie jasna. Powinieneś być w stanie samodzielnie odpowiedzieć na pytanie, czy można wziąć w leasing auto używane. Jak najbardziej można to zrobić. Tobie też ta opcja przysługuje i to właśnie ona powinna być przez ciebie wykorzystana, jeżeli zależy ci na wzięciu w leasing fajnego auta, które będzie sprawne i będzie dobrze działać, ale jednocześnie nie okaże się na tyle drogie, abyś musiał spłacać jego wartość jeszcze przez kolejnych kilkanaście lat. Kredyty brane na tak długi okres czasu nie mają żadnego sensu, jeżeli zaciągasz je na rzeczy takie jak samochód, a nie na mieszkania czy domy. To, co używane, może być zresztą równie dobre jak to, co nowe, a bywa że i lepsze. Sam się nad tym zastanów. Załóżmy, że masz do dyspozycji całe pięćdziesiąt tysięcy złotych i to właśnie tę kwotę masz przeznaczyć na nowo kupowany samochód. Gdyby więc ta kwota miała sfinansować nowy samochód z salonu, najprawdopodobniej albo musiałbyś pogodzić się z pozyskaniem bardzo małego i totalnie nieciekawego autka ze starego rocznika, albo wręcz niczego nie byłbyś w stanie w nim kupić, bo tak tanich aut wprost się już nie spotyka, a przynajmniej nie w salonach. Z kolei kwota pięćdziesięciu tysięcy złotych jednocześnie pozwoliłaby ci na kupno naprawdę rewelacyjnego auta używanego. Widzisz już tę różnicę? Tak naprawdę jedyną zaletą nowych samochód często jest to, że są one nowe, a chyba za tę ich cechę nie warto płacić dwukrotnie czy trzykrotnie więcej, czyż nie?

Zalety używanego auta w leasingu

Leasing samochodu używanego będzie cię kosztować znacznie mniej niżeli leasing auta nowego. Pozwól więc sobie na skorzystanie z auta, o jakim rzeczywiście marzysz i jakim naprawdę chciałbyś podróżować. Gdyby to auto miało być zupełnie nowe, raczej nie mógłbyś sobie na nie pozwolić, ale w stanie używanym może ono kosztować na tyle niewiele, byś rzeczywiście dał sobie radę z jego leasingiem. Sprawdź to sobie. Wylicz, ile kosztowałby cię wymarzony leasing auta używanego, a następnie sprawdź przewidywany koszt leasingu auta nowego. Dla lepszego zobrazowania sytuacji możesz zapisać sobie dwie wygenerowane kwoty na kartce. Wnioski wysuną się same. Szybko przekonasz się do aut używanych i na nowo odkryjesz ich wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here