Co nowego oferuje producent Ubiquiti?

0
1755

Ubiquiti to jedna z najpopularniejszych firm oferujących rozwiązania sieciowe i z pewnością jedna z najbardziej nowoczesnych. Marka ta pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, została założona w 2005 roku i specjalizuje się w tworzeniu urządzeń bezprzewodowych dla przedsiębiorstw mniejszej oraz średniej wielkości. Najistotniejsze zalety rozwiązań marki Ubiquiti to wysoka jakość wykonania, wytrzymałość, niezawodność oraz kompatybilność. W dalszej części artykułu postaramy się krótko i zwięźle przybliżyć Państwu nowości Ubiquiti, które właśnie pojawiły się na rynku. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z opisywanymi sprzętami.

UAP-nanoHD

Ten punkt dostępowy jest kolejnym modelem po dwóch poprzednich (pro i HD) i cechuje się wieloma niekwestionowanymi zaletami – urządzenie ma bardzo niewielki, kompaktowy rozmiar,  a także niski profil. Może obsługiwać ponad 200 użytkowników; wykorzystuje standard 802.3af PoE. Ogromną zaletą jest również bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Całkowita kompatybilność z popularnym oprogramowaniem sieciowym Ubiquiti UniFi znacząco ułatwia eksploatację. Dodatkowo jest to urządzenie, które nie wyróżnia się spośród otoczenia (można dobrać dla niego spersonalizowaną obudowę, na przykład imitującą marmur lub beton). UAP-nanoHD jest o 30% mniejszy od punktu dostępowego Ubiquiti w wersji PRO.

UAP-XG

Kolejny punkt dostępowy to wyjątkowe urządzenie, które wyróżnia się spośród innych przede wszystkim prędkością – jest to najszybszy sprzęt tego typu spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku. Jest to jeden z elementów nowej linii produktów XG – urządzenia te są wyposażone w porty pracujące z maksymalną prędkością 10 Gb. Użytkownik może cieszyć się sporą przepustowością, a także możliwością obsłużenia aż 1500 użytkowników. Idealnie sprawdzi się w środowiskach, które cechują się dużą gęstością sieci i wymagają szybkiej prędkości transmisji danych. Tak jak opisany wcześniej punkt dostępowy UAP-nanoHD, tak również UAP-XG współpracuje z oprogramowaniem UniFi – bardzo intuicyjnym i wygodnym w użyciu.

UWB-XG

Ten punkt dostępu to kolejne jedyne w swoim rodzaju urządzenie – sprzęt ten cechuje się największą pojemnością na świecie. Parametry tego sprzętu są naprawdę imponujące: 10 Gigabit Ethernet, możliwość obsługi 1500 klientów, 5 GB/s i MU-MIMO. Ten produkt najlepiej sprawdzi się w miejscach, gdzie na ograniczonej przestrzeni znajduje się wiele osób (sale wykładowe, stadiony itp.). To urządzenie na pewno zagwarantuje wysoką wydajność pracy oraz satysfakcjonującą prędkość połączenia dla wszystkich użytkowników. Ten sprzęt może być stosowany zarówno w budynkach, jak i zewnątrz – wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się tłumy osób chcących skorzystać z sieci.

UCK-G2-Plus

To urządzenie jest częścią odświeżonej serii produktów Cloud Key; jest to zaawansowany kontorler oraz samodzielny serwer aplikacji, którego zadaniem jest monitorowanie oraz zarządzanie siecią UniFi wraz z systemem kamer. Sprzęt został wyposażony w funkcjonalność PoE (Power over Ethernet) zużywającą niewiele energii oraz bezpieczne logowanie SSO, umożliwiające zdalny dostęp do wszystkich lokalizacji w dowolnym miejscu na świecie. W porównaniu do wersji podstawowej Cloud Key, rozwiązania nowej generacji zapewniają nawet czterokrotnie większą wydajność.

UCK-G2

Ten produkt to urządzenie Cloud Key drugiej generacji – gwarantuje możliwość zarządzania oraz monitorowania sieci UniFi. Sprzęt został wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz 32 GM pamięci eMMC. Tak jak opisany wyżej UCK-G2-Plus, ten produkt również obsługuje energooszczędne zasilanie PoE oraz bezpiecznego logowanie SSO przy użyciu usług chmurowych. Jeden wygodny panel zarządzania umożliwia sterowanie i konfigurowanie urządzeń UniFi nawet w bardzo wielu sieciach.

Gdzie zakupić opisywane nowości?

Najlepszym wyborem w kwestii miejsca zakupu opisywanych rozwiązań marki Ubiquiti będzie firma profesjonalna, która od lat zajmuje się dystrybucją tego typu produktów do tworzenia funkcjonalnych rozwiązań sieciowych. Jedną z takich firm jest thomas it. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, która od 2010 roku działa na rynku. Oferujemy sprzęt najwyższej klasy oraz profesjonalną pomoc techniczną – serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych klientów.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z nowościami oferowanymi przez markę Ubiquiti. Produkty tej firmy wyróżniają się spośród innych dostępnych na rynku wysoką jakością wykonania, niezawodnością i funkcjonalnością. Z pewnością spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów profesjonalnych.

Jeżeli zainteresowały Państwa opisane w powyższym tekście produkty i chcieliby Państwo je zakupić, to idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty sklepu thomas it. Firma oferuje najnowsze spośród dostępnych na rynku urządzeń. Zachęcamy do skontaktowania się z naszymi ekspertami, którzy pomogą każdemu z klientów w doborze rozwiązań najbardziej odpowiadających indywidualnym potrzebom konkretnej firmy. Pracownicy thomas it chętnie pomogą Państwu i udzielą wsparcia na każdym etapie, od zakupu do konfiguracji i eksploatacji.

Ubiquiti

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here